turkish airlines

22 tundi teel, paistes jalad, lukus kõrvad ja pikk jet lag – kõik see on Vilniusest Filipiinidele reisi hind. Keegi mõtleb, milleks nii palju kannatada, kuid olgem ausad, selline puhkus on seda väärt. Eriti lennates Turkish Airlansiga. See ettevõte teeb kõik, et turist tunneks ennast maksimaalselt mugavalt  isegi väga pika lennuga teise  Maa servale.

Selline kogemus isegi kogenud reisijale nagu mina oli uus, nii et täna räägin teile oma kogemusest veidi põhjalikum. Lisaks näitan teile ka mõned pildid.

Kinnitage turvavööd! Lendame!

turkish airlines

Kõik sai algust pool aastat tagasi, kui nägin internetis maagilist lennupileti hinda 500 eurot  Vilnius – Cebu suunas. Sellist võimalust reisimiseks ei tohi kasutamata jätta! Juba maandumisel selgus, et enamik reisijaid lendas Manilasse. Seal lennuk teeb väikest peatust ja lendab edasi Cebu – suure linna, mis asub Filipiinide keskel. Lisaks sellele ootas meid  3-tunnine lend Vilnius-Istanbuli suunas ja veel 3-tunnine peatus uhiuues suures Istanbuli lennujaamas.

turkish airlines

Jah, logistika ei ole kõige lihtsam. Kuid sellise hinna eest oleks võimalik veidi kannatada. Lennupiletite sooduspakkumine kehtis ainult  lõpp-punkti lennupiletitele – Cebu linna Filipiinide keskosas. See linn reisijate logistikaks on  palju mugavam kui pealinn Manila. Oleme seda ise enda peal katsetanud. Ma arvan, et tulevikus sinna suundub palju rohkem reisijaid.

turkish airlines

Manilas pidime ootama peaaegu kaks tundi, et enamik reisijaid meie lennukist väljus ja oma pagasi kätte saaks . Ebameeldivast – tualetid olid kogu see aeg lukus. Kuid mul õnnestus lennuki tõusmise ajal jäädvustada imelise päikesetõusu. Manila tundus meile ülevalt väga fotogeenilisena.

turkish airlines

Enne seda suurema osa lennust me magasime. Ainult tagasiteel õnnestus mul kogemata tabada Araali mere külmunud jääosad.

turkish airlines

Imelised vaated!

turkish airlines

Loomulikult Turkish Airlines  ei ole lihtsalt lennufirma, mis lendab maailma kõige lahedate ja huvitavate riikidesse. See on ka peaaegu kõige parim teenus. Selle lennu jooksul anti meile süüa 4 korda, pakuti sussid, sokid, padi ja tekk, regulaarset vallati veini ja õlut.

turkish airlines

Tohutu suur filmikollektsioon ei lasknud meil igavleda, kuigi suurema osa lennust, nagu ma mainisin varem, me magasime. Muideks, minu jaoks oli üllatav uus võimalus. Monitoril te saate jälgida oma lendu kahest lennukile  ülevalt ja alt paigaldatud väli kaamerast. Maandumised ja stardid näevad nendega väga lahedalt välja.

turkish airlines

Ja ikkagi on nii pikk suletud ruumis minimaalse aktiivsusega viibimine on päris keeruline. Veel raskem on uue ajavööndiga kohaneda. Aastatega sellised muutused kehale pole üldse kerged.

turkish airlines

Kuid vaatamata kõikidele lendamisega kaasnevate ebamugavustele , olen valmis Turkish Airlinesiga  uuesti lendama, kas või homme! Aga teie?

turkish airlines

Kui soovid leida huvitavaid kohti Eestis ning mitte ainult, armastad reisida, siis vaata minu Instagrami ja Facebooki lehte. Jälgi minu reise Balti riikides ja mujal maailmas! Kui te vajate vene või leedu keeles kõnelevat giidi Vilniuses, julgelt võtke minuga ühendust. Liitu TravelBlog Baltic uudistega ja oled alati teadlik, kuhu minna, et mõnusalt aega veeta!