Kuhu minna laupäeva ja pühapäeva pärastlõunal Tallinnast, kui vanalinn ja linnapargid on väsinud? Muidugi on linnast tunnise autosõidu kaugusel lahedaid kohti looduses veetmiseks. Siin on minu, kohaliku elaniku väike eluhäkk.

Number üks on Viru orjasoo Lahemaa rahvuspargis. Sinna on mugav pääseda – rabas on puidust teed, vaatetorn ja see kõik on 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel Tallinn-Narva maanteest, sinna pääseb auto või bussiga. Rabapargid on Eesti eripära, hiliskevadel, suvel ja sügisel käib uhke värvimöll.Number kaks on Viimsi poolsaar ja Kelvingi küla, kus on kaunis kivikestega laht meres ja metsas. Mugavam on saada autoga ja jätta see Kelvingisse ning seejärel jalutada mere ääres metsas. Ja sõida Tallinna poolt mööda merd tagasi, teel kohtad väikest mereäärset vabaõhumuuseumi ja restorani ümberpööratud laeva näol.Number kolm on muidugi Keila-Joa ja Jagala kosed. Need asuvad linnast pool tundi – vastassuunas. Nende juurde pääseb ka bussiga, kuid autoga on see palju mugavam. Keila-Joa joa juures asub ka mõis, kus on suur vana park ja suvel avatud kohvik.


Number neli on Pääsküla rabapark Nõmmel, Tallinna linnaosa, mis varem oli eraldi linn. Laevadele pääseb ka linnaliinibussiga. See pole nii eepiline ilu nagu Lahemaa pargis, kuid on hubane, on puidust radu ja saab nautida Eesti loodust linnast lahkumata.


Viies number on Rootsi Kalavere küla Maardus. See on vana küla, mille rajasid rootslased 600 aastat tagasi. Autentses kivistiilis sisehoove on alla kahe tosina, seal on kultuurikeskus käsitöö meistriklassidega. Kalavere külastust on mugav ühendada autoreisiga Jagala joani – see on Tallinnast ühes suunas.


Ja blogija Jegorovi salanumber on hüljatud keemiatehas Eesti fosforiit Maardus. Võite ronida tööstuslike varemete, titaanist betoonkonstruktsioonide külge, mis on kaitse all. Ma olin kunagi, mul oli piisavalt 🙂


P.S. Mind leiate sotsiaalmeediast facebookist . Telli meie leht ja lugege reisimist Baltikumis ja mujal maailmas, ootab teid palju huvitavat!

Minu teisi postitusi näete Travelblogi lehel siin!