Reis Tallinna kogu perega suurepärane idee aktiivseks puhkuseks sugulastega. See artikkel ütleb teile, kuidas jõuda Tallinna, kus peatuda, milliseid vaatamisväärsusi külastada, kus süüa. Tallinn on pidevalt arenev linn, mis väärtustab ka ajalugu. Artiklis mainitud vaatamisväärsused on hiljuti ehitatud või rekonstrueeritud. Rohkem uusi vaatamisväärsusi – siin. Kui olete juba Tallinnas käinud, kontroll : mis siis, kui linn on just teile valmistanud mingisuguse üllatuse?

Kuidas jõuda Tallinna?

Kolm reisimisvõimalust Riiast, Vilniusest või mõnest muust Baltimaade linnast:

1. Autoga . Lühim tee kulgeb mööda Liivi lahe rannikut läbi Pärnu. Umbes 310 km ehk 4 tundi teel. Kui sõidate autoga, võite peatuda ja kõndida mere äärde. Või tehke tunniajane peatus, et näha Eesti suuruselt neljandat ja rahvarohkemat linna. Emissioonihind on kütusekulu.
2. Lennukiga. airBaltic teeb regulaarlende pealinnad. Võttes arvesse lennujaamas veedetud aega ja teed Tallinnasse, võib bussiga kohale jõudmine olla kiirem. Küsimus on mugavuses. Väljalaskehind: alates 30 eurost pileti kohta.
3. Bussidega. Rahvusvahelisi vedusid teostavad Ecolines ja Lux Express . Mulle isiklikult tundub, et nädalavahetuse väljumiseks sobib reedel kell 9 hommikul lend Riiast või muust valitud linnast pärit sviitidest. Lõunaks olete juba kesklinnas. Kui reede hommikul ei ole võimalik lahkuda, võite õhtul teele asuda kell 19:00 või võtta laupäeva hommikuse lennu. Väljalaske hind on alates 5 eurost pileti kohta. Lux Expressil on sooduspiletid alates 1 eurost!

Kus Tallinnas ööbida.

Tallinnas on lugematul arvul ööbimiskohti igale maitsele ja eelarvele. Kui aga lähete perekondlikule nädalavahetusele, on parem valida hotell vanalinnas ja hea SPA-keskusega. Pärast tervet päeva jalutamist pole midagi paremat kui saunas lõõgastumine või basseinis ujumine, samal ajal kui lapsed rõõmsalt veeliumägedega sõidavad. Üks nendest võimalustest on Kalev SPA hotell ja veepark . See avati hiljuti pärast ulatuslikku restaureerimist ja tervitatakse erinevate vajadustega külalisi. Rikkalik hommikusöök Rootsi lauas, 24/7 suupisteid < / span>, jõusaal, 4 sauna, 50-meetriste radadega bassein, 4 veeliumäge ja mitu mullivannitsooni kõik see on külalistele saadaval. Lastele see kindlasti meeldib. Boonus – kaunid vaated vanalinnale.

Kui soovite Tallinnas end koduselt tunda, rentige maja aadressil Airbnb : seda teenust kasutades leiate nii hommikusöögiga toa kui ka terve korteri. Lisaks on see eelarveline.

Mida vaadata lastega Tallinnas.

Muidugi tuleb alustada vanalinnast. Raekoja plats, korralikud kõrvaltänavad, piparkoogimajad, vanim apteek, hingematvad vaated ei saa, aga palun reisijatele meeldida. Aga kui teie pere tunneb juba iga tänavat peast, siis soovitan minna pärast 2018. – 2019. Aasta taastusi Eesti pealinna uurima läbi äsja avastatud ja vastvalminud kohtade prisma. Märgin kohe ära, kus vaatamisväärsuse lähedal tasub süüa, kuna kõik soovitatud kohad on nii huvitavad, et ei märka ringi kõndides, et teil on nälg neid </ span> saale.

Eesti meremuuseum iidses tornis.

Tallinna kui ühe Balti sadama ajalugu on põnev jutustatud meremuuseumis.

Kui olete just saabunud ja sisse elanud, siis on mugavam alustada filiaaliga vanalinnas. See avatakse uuesti pärast hiljutist taastamist, mis lõpetati 2019. aasta novembris. Selle katuselt avaneb 360-kraadine panoraam. Talvehooajal lahtiolekuajad kõigil päevadel, välja arvatud esmaspäeviti, kell 10.00–18.00; suvehooajal kell 10.00-19.00. Pühadel on muuseum avatud kuni kella 17.00. 2020. aasta veebruari piletihind jääb vahemikku 5 kuni 20 eurot, olenevalt vanusest ja eksponaatide valikust.

Igal korrusel on pühendatud kindlale ajastule merekaubanduse arengus: purje-, auru- ja mootorpaadid. Kõige madalamal tasemel näete hiljuti leitud cogg – keskaegse purjelaeva – luustikku.

Need, kes pole valmis kulutama 2 tundi, mõistmaks briga ja barki erinevusi, saavad tunda kruiisilaeva atmosfääri ülemisel korrusel karaoke juures. Või mõelge inimkonna arengule, mõeldes keskaegsetele kanalisatsioonistruktuuridele, mis avati hiljutise restaureerimise käigus. Muide, need on vanalinna osana kantud UNESCO maailmapärandi nimekirja.

Vanalinnas Paks Margareeta tornis asuv meremuuseum on suurepärane võimalus pere nädalavahetuse pärastlõunal käima lükata. Pärast selle külastamist võite minna õhtust sööma ühes läheduses asuvad restoranid. Näiteks asendas lehes Leib … Koht on populaarne, seega tasub laud ette broneerida. Restoran asub tänava hubases sisehoovis Uus (Uus, 31).

Kiireks hammustamiseks minge lehele Kompressor . See on tänaval populaarne pannkoogimaja Rataskaevu (Rataskaevu, 3). Keskmine tšekk magusate pannkookide eest – 5,10 eurot, südamlike pannkookide puhul – 5,30 eurot, kohvi kuni 2,80 eurot.

Maarjamäe ajalooline keskus.

Kui soovite midagi ajaloo kohta teada saada, kuid olete huvitav ja sukeldute kultuuri juurde, minge lehele Maarjamäe .

See on filmimuuseum ja skulptuuriaed ning loss ja lossipark ning tallid ja imeline restoran. Kinomuuseum on interaktiivne: saate proovida kostüüme, mängida filmi süžees , proovida monteerimisel, osaleda viktoriinis . Aias on skulptuurid, mis on pühendatud eesti kino tegelastele. 2020. aasta veebruari piletihinnad: 6 eurot – soodushinnaga, 8 eurot – täis, 16 eurot – pere. Kinomuuseumi lastel on pool päeva midagi teha!

Linnuses on püsinäitus Eesti ajaloost viimase 100 aasta jooksul. Eraldi väärib märkimist lossi endine suvilasaal, kus seintel on säilinud monumentaalne paneel. Selle lõi Ewald Okas 1987. aastal ja selle nimi on “Rahvaste sõprus”. Huvitav tehniline lahendus võimaldab animatsiooni kuvada paneeli peal. Piletihinnad on samad mis kinomuuseumis.

Tallides on näitus Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumist. Siit saate lähemalt teada Eesti popmuusika ajaloost. Piletihinnad: 4–12 eurot.

Lossi taga on Eesti suurim nõukogude perioodi monumentaalsete skulptuuride kogu.

Ajaloolise keskuse üldpilet Maarjamäe maksab abisaajatele 8 eurot, 2-liikmelise pere puhul 15 eurot – hüvitisi pole, 25 eurot. täiskasvanud ja lapsed …
Pärast ekspositsioonide ülevaatamist saate süüa restoranis Maarjamae. See asub Orlovi krahvide endise mõisa ühes saalis. restoran on muide suurepärane. Proovige magustoite.

SkyPark Tallinnas.

Kui soovite rohkem aktiivsust ja teadust ning lisaks näete Tallinna 120 meetri kõrguselt, minge SkyParki . Aadressil Peterburi maantee 2 (Peterburi tee) asub T1 Mall of Tallinn – suur kaubanduskeskus linnas. Selle neljandal korrusel on liikumisrõõmu kuningriik.

Peamine on siin batuudi pindala 1500 ruutmeetrit. m. Tõsi on see, et lapsi ei saa siit pool päeva välja tuua. Võite mitte ainult hüpata, vaid ka võistelda erinevate interaktiivsete mängude läbimises. Lähedal on 10-meetriste liumägedega ronimissein, eraldi ala väikelastele. Üldine pilet maksab 10 eurot. Mängu- ja batuudikeskus on avatud iga päev kell 10.00–22.00. Samal korrusel asub kaitseraudadega areen. 2 euro eest saate sõita kolm minutit . Areenile pääsemise tingimus on vähemalt 120 cm pikkus ja 7-aastane vanus. Samuti saate lapsed “üle anda” keskuse töötajate hoole alla ja näiteks poodides käia.

2 euro eest minge unikaalsesse minikinosse . Sissepääsu juures saate 3D-prillid, tänu millele saate täieliku 360-kraadise vaate. Välja pandud filmid on loodud spetsiaalselt selle koha jaoks.

Mõtlikuma ajaveetmise jaoks kohviku ja batuudi keskuse vastas on avatud SkyLabi teaduskeskus. Külastajaid oodatakse siia kell 11.00-21.00. Sisenemine maksab 5 eurot. Peeglirägastik, tuuletunnel, tohutu jo-jo, meeleolukuppel, interaktiivne ronimissein, megakuubikud – vaid väike osa soovist vaata siit … Mängides ja uurides maailma, saate siin veeta paar tundi kogu perega hõlpsalt.

Kaubanduskeskuse katusel on vaateratas. Putkad on suletud, mis sellisel kõrgusel aitab rahulikult linnavaateid imetleda. Hea ilmaga näeb lisaks linna katustele ka lennuvälja, merd ja Ülemiste järve.

Kajutid on mõeldud 6 inimesele. Neljale inimesele on spetsiaalne punane VIP-boks, mis tuleks eelnevalt broneerida. Pilet maksab 10 eurot, perepilet 28 eurot. Saadaval on erinevad grupisoodustused. Tõsi, siin on vaja teha reservatsioon, et halva ilma korral pole roolis midagi teha.

Samal korrusel koos mängu- ja batuudikeskustega asuvad 150-kohaline CLAUDZ-restoran ja 40-kohaline kohvik. Ja katuse väljapääsu lähedal on väike baar.

Noblessneri linnaosa Tallinnas.

Kui soovite mitte ainult sukelduda teadusesse ja virtuaalsesse reaalsusse, vaid ka ühendada see ostude, maitsva toidu ja ajalooga, minge alale Noblessner < / span>. Sealse reisi peamine sündmus on avastuste tehase külastamine PROTO . Ta alustas oma tööd alles 2019. aasta oktoobris. Endise allveelaevatehase kahel korrusel asub nüüd üle 30 vaatamisväärsuse. Kõik need on pühendatud 19. ja 20. sajandi leiutistele. Siia saab rahulikult terveks päevaks lastega tulla.

Enamikku leiutisi täiendavad virtuaalreaalsuse prillid. Nii saab külastaja proovida ennast lennuposti vedajana: istute jalgrattal, pedaale ja teie marsruut edastatakse prillidega .

Või kogege ise, mida tähendab linnuna lendamine. Uskuge mind, see osutus keeruliseks. Sõitke aurumasinaga võidusõiduautoga, lennake kuumaõhupalliga, uurige merd sügavused , laske rakett vette, mõistke mida tsüklodroom on, värvige valgusega …

Mõne tunni pikkune täielik sukeldumine on tagatud. Pool tundi kestvaid teadussaateid peetakse mitu korda päevas. Piletihinnad veebruaris 2020: pere – 28 eurot, täis – 12 eurot (alates 6. eluaastast). Näljase jaoks on esimesel korrusel kohvik:


 

Kuid piirkonnas Noblessner on suupisteid väärt mitte ainult PROTO-s. Järgmises majas asub bistroo LORE . Pizza maksab 10,50 eurot, magustoidud alates 5,50 eurot, mitmekesine lastemenüü. Asutus on tõesti väärt eraldi külastust, võtke lihtsalt sõna:

Pärast väljakul käimist saate külastada õllerestorani Põhjala Tap Room ja selle õlletehast. 24 täiesti erineva maitsega kraani rõõmustavad kindlasti teadjamehi. Õlletehase ekskursiooni maksumus on 12 eurot. Kuid ekskursioon tuleb veebisaidi kaudu ette broneerida.

7 minutit jalutuskäiku ja olete Vesilennusadam – meremuuseumi teises harus. Oleme sellest juba üksikasjalikumalt kirjutanud siin .

Endisel vesilennukite angaaril on kolm tasapinda. Vastavalt sellele saate kõiki eksponaate vaadata nii, nagu oleksite kaldal, vee all või pardal nende suhtes suhteline. Toon välja allveelaeva Lembit, mis on koopia veesõidukist Short 184, jäälõhkuja “ Suur Tõll ” ja laev “ Maasilinna ” on vanim Eesti laev, mis oli leitud vee alt ja on nüüd muuseumis säilinud.

Muuseum on interaktiivne, virtuaalses reaalsuses saab lennata lennukiga, teha merepäästeoperatsiooni, käia allveelaeval, ronida jäälõhkujal. Ma paneksin sellele muuseumile vähemalt 4 tundi. Sissepääsumaksumus on 8–30 eurot. Saate osta üldpileti vesilennukisadamasse ja Fat Margarita tornis asuvasse harusse. Sellise pileti eest tuleb maksta 10–40 eurot.

Suvesadamas on ka kohvik, kuid saate eelnevalt ette valmistada ja piknikku pidada vaatega merele.

Ükskõik, kuidas su pere nädalavahetus Tallinnas möödub, olen kindel, et sina ja su leibkond mäletate seda reisi pikka aega. Või öelge oma sõpradele, alustades sõnadega: “Ja hiljuti käisime Tallinnas …”

Kõiki Tallinna vaatamisväärsusi, eripakkumisi ja uudiseid otsige siit . Muide, pereeelarve kokkuhoiuks saate kasutada Tallinn Card – turistikaarti, mis annab linnakülalistele palju allahindlusi.

Rohkem minu kaadreid Eestist Instagram’is tag am_estonia