Salapärane Paljassaare poolsaar asub Tallinna kesklinna lähedal. Paljassaare tõlgib eesti keelest kui paljast saarest, kuid see pole sugugi tõsi! Milline on mitmekesine loodusmaastik! Kogu poolsaar on lihtsalt maetud mitmesugustesse taimestikku ja metslilledesse:

Ja millised peadpööritavad aroomid siin hõljuvad. Õhuke hing sisse hingata! Siin olles on täiesti võimatu uskuda, et olete endiselt Tallinnas, mitte kusagil kaugel Eesti looduslikes avarustes.
Paljassaare poolsaar oli paljude aastakümnete jooksul sõjaväe tsoon, mis oli avalikkusele suletud. Selle tulemusena on Paljassaare hämmastav loodus säilinud üsna tervena. 2005. aastal muudeti poolsaar linnukaitsealaks ja on nüüd üks paremaid linnuvaatluspaiku Tallinnas. Linnuliike on 227, neist 82 on Eestis kaitstud. Siin suveõhtutel kõndides, lindude kõlava laulmise saatel, saate sellest ise veenduda.
Suveks toovad nad siia kohevad Šoti mägitõugu pullid ja lehmad, kelle ülesandeks on rannaniitude taastamine koos paljude taimeliikidega, sealhulgas haruldased!
2017. aasta oktoobris avati siin matkarada. Kogu raja ääres on spetsiaalsed infotahvlid, mis sisaldavad teavet selles kaitsealal elavate taimede ja loomade kohta. Kogu Paljassaare loodusrada on 3,2 km pikk. See kulgeb mööda jalgteed, laudteed ja pinnasteid.
Rada viib mööda kahest linnuvaatluse platvormist – Reed Towerist ja Valgest tornist.

Nendest avaneb kaunis vaade poolsaarele ja merele.
Kõndige kindlasti neeme äärmuslikumasse punkti – kivisele rannale. Siit avaneb kõige uhkem vaade päikeseloojangule!
Pidage meeles, et suvel, õhtuti on sääski uskumatult palju, neid on igal pool! Võtke endaga kaasa kaitsepritsid, vastasel juhul riskite pealaest jalatallani hammustada!
Siin poolsaarel asub organiseeritud Pikakari liivarand. Rand on varustatud riietuskabiinide, võrkpalliväljaku, kiikude, laste atraktsioonide, pinkide, laudtee, prügikastide ja kuivkäimlatega. Just sellel liivarannal muutub merepõhi kiiresti sügavaks, mis eristab seda kõigist teistest. Samuti mööduvad reisilaevad sageli lainetest. Pikakari rand asub Katariina muuli kõrval, mis oli kunagi osa Peeter Suure ajaloolise merekindluse patareist! Eesti entsüklopeedia andmetel kasutas poolsaart Vene tsaar Peeter Suur laevastiku harjutusväljana ja hiljem merekindluse rajamiseks. Muuli nurgakivi pani tsaar Nikolai II ise! Kolmekümnendate lõpus olnud Catherine’i muuli pikkus oli umbes 500 meetrit, kuid nüüd on selle pikkus veidi alla 300 meetri. Kõndige kindlasti Katariina muuli lõpuni, kust avaneb suurepärane vaade linna siluetile.
Paliasaare juurde on kõige mugavam jõuda autoga. Katariina muuli lähedal on parkla. Paliasaarde pääseb ka bussidega 26 ja 26A. Tulge maha Paagi, Paljassaare või Paljassaare Põik peatustes.
Telli TravelBlogi  värskendusi   ja loe reisimisest Balti riikides ja kogu maailmas, teid ootab palju huvitavat! Lugege, tellige, kommenteerige ja jagage muljeid.