Kas tasub süüa Riia turul?

Riia keskosa toiduturust rääkisin juba eelmises artiklis , kuid see oli ülevaates. Vaatame nüüd mõningaid turu territooriumil asuvaid söögikohti lähemalt.

Lisaks suurele hulgale väikestele kohvikutele ja kioskitele on turu territooriumil ka rohkem asutusi, näiteks “Cepelins” . Ma arvan, et olete juba arvanud, et nimi on võetud Zeppelini õhulaevade nimest ja on seotud turu ajalooga.

Asutus on üsna korralik, nagu lihtsa kodutoidu ja taskukohaste hindadega söögituba. Inimesed tulid pidevalt sööma, kohtuma kellegagi tassi kohvi järele, lõunaajal töölt suupisteid tegema. On näha, et kohvik on tavalise vähese sissetulekuga inimeste seas väga nõutud. Nii mulle tundus, sest peamiselt olid seal pensioniealised külastajad või turu kaubandustöötajad. Võib-olla söövad pered siin nädalavahetustel. Teisel korrusel on ka saal.


Ma pole Eestis selliseid hindu näinud või lihtsalt ei leidnud, kus see võiks olla. Enamikku roogasid saab tellida pool portsjonist. Hinnad on naeruväärsed.

Võtsin kuulsad tsepeliinid pool portsjonit. Tahtsin proovida, mis see on. See ei tundu eriti isuäratav, kuid söödav. Ja ausalt öeldes pole see minu maitse, see pole lihtsalt minu toit. Mulle meeldisid soodushinnana pakutavad praetud peekonitükid! Küllap maitsed sõltuvad harjumustest. Ma tean, et paljud inimesed käivad spetsiaalselt (mitte ainult selles kohas) tsepeliini söömas, mis tähendab, et see meeldib kellelegi väga. Üldiselt kuuluvad tsepeliinid Leedu rahvuskööki. Need on sellised suured hakklihaga täidetud kartulipelmeenid.


Selle kohviku omanikul on turu territooriumil veel üks kontseptsioonilt sarnane ettevõte – kohvik “Põll N1” , mis asub lihaosakonna angaaris.

Vana rongiga sarnane restoranivagun.

Istute treileris, õhtust sööte, unistate reisimisest ja saate samal ajal tutvuda turu ajalooga.

Lihtne ja odav. Suur valik sooje roogasid ja salateid, magustoite ja suppi poolteise euro eest.

Turul on ka pelmeen. Nad hallitavad, küpsetavad ja serveerivad teie ees värsket toitu. Seal on ka Aasia kööki, soojad dokid, kondiitritsehhid jne. Lühidalt öeldes on siin palju süüa. Turul on mugav süüa, kui olete just bussi või rongiga saabunud (mõlemad jaamad on turu lähedal), teil on nälg, teil on vähe aega ja teie jaoks pole oluline, mida süüa, peamine on ole täis. Siin on odav ja valikut on palju. Kui aga otsite mugavust ja soovite toidust emotsionaalset naudingut, siis on parem suunduda vanalinna, mis on sõna otseses mõttes üle maantee.

Kust Riias kohvi juua?

Pärast muuseumidest läbi jooksmist otsustasin leida kohvipausiks siira koha. Vanalinnas on palju erinevaid maitsvate küpsetiste ja kohvikute kioskeid, kuid ma ei suutnud koha üle otsustada. Magustoidud näevad paljudes kohtades isuäratavad välja, kuid kuidagi on nad kõik ühesugused (justkui kogu linna samast pagaritöökojast), aga ma tahtsin midagi erilist. Või mitte päris hubane koht lõõgastumiseks ja unistamiseks.

Kohvik “Leningrad”.

Astusin kogemata Leningradi kohvikusse, mida köitis selle mittestandardne nimi. Saate kohe aru, et on midagi erilist. Omamoodi vintage kohvik nõukogude ajast. Interjöör – klassikalised retro-1950ndad – 60ndad, toruraadiod, rull-rulli magnetofonid ja muud nõukogude elektriseadmed, raamatud, mööbel ja erinevad eelmise sajandi tarvikud. Loov kohvik, kuhu kogunevad kunstiinimesed.

Üleküpsenud vana õli lõhn aga heidutas soovi sinna jääda.

Kohvik “Parunāsim”.

Pärast Püha Jaakobi katedraali (Riia suuruselt neljas kirik, Läti peamine katoliku kirik) külastamist leidsin kohe esimesest tupikteest romantilise kohviku Parunāsim (Google tõlgib kui – räägime juttu ), kus uudishimu tundes tahtsin istuda.

Lühter sajajalgse ämbliku kujul.

Kohvik on hubane, uudishimulike pilkude eest varjatud, kuid ruumi on vähe. Ma arvan, et kui kogu tuba on täis, on see lärmakas, naaberlauad on väga lähedal. Mul vedas, inimesi oli vähe ja mulle meeldis. Alles kodus fotol märkasin, et klaver on veinipudelite hoidmise koht.

Kõik on suurepärane, kuigi magustoit koos väikese kohvitassiga maksis mulle peaaegu kaks korda rohkem kui turulõuna. Kuid nagu öeldakse, peate maksma ka atmosfäärirõõmu eest. Ma ei ole gurmaan ega kohvispetsialist, aga mulle meeldis siin, soovitan teil siin vaadata. Kohvik Parunāsim

Järgmisel Riia visiidil leian kindlasti midagi muud atraktiivset. Ehk annate midagi nõu.

Meelelahutuskeskus “Lido”.

Lido on bistroo- ja kohvikurestoranide kett. See on väga populaarne kohalike elanike ja Riia külaliste seas. Eestis on juba 3 Lido müügikohta. On muutunud Läti kaubamärgiks ja peab nägema. Kõik allolevad fotod on minu suvine visiit Riiasse 2015. Seekord polnud mul aega sinna minna.

Omadused: avatud köök, iseteenindus, suur valik sooja toite, salateid ja magustoite, kodune toiduvalmistamine.

Magustoidud on minu nõrkus! Proovin seda kindlasti igal pool, kuid mitte igal pool ei vasta välimus maitsele. Ma ise olen pagar-kondiitritoodete kokk ja maitselt väga valiv, eristan looduslikke tooteid tööstuslikest saiapastadest. Lido pole erand, neljast võimalusest meeldis Bole vähem ainult ühele. Olen valiv, teistele meeldib kõik, kookide välimus on väga võrgutav. Alati on seal palju inimesi.


Hinnad on mõistlikud, võite süüa maitsvat, rahuldavat ja odavat toitu. Kuid see võib osutuda kalliks, kuna seal on palju maitsvaid asju, silmad jooksevad üles ja soovite kõike, on suur tõenäosus, et tellimusega üle pingutatakse. Soovitan teil mitte väga näljasena tulla.


Riia Krasta tänava suurim Lido. See on terve meelelahutuskompleks – šikk palkmaja, mille sissepääsu juures on suur veski, toiduga rahulolemiseks kolm korrust, vahel kõlab elav muusika, hoone ümbruses on palju puhkeala, vaatamisväärsusi ja muid. Talvel korraldavad nad läheduses liuvälja. Kompleks näeb ka talvel hea välja, näete siin .


Soovitan soojalt puhkuseks, meelelahutuseks ja toiduks lehte LIDO .

Ja nii on Riias, kus ja mida süüa, iga maitse ja eelarve jaoks. See võib olla odav, kuid mugavusega ka kallis. Erineva atmosfääriga toit. Ja mis on teie jaoks olulisem – maitse, hind, roa tüüp, asutuse õhkkond, olenemata sellest, kuidas ja mis või kõik need kokku on olulised? Jagage muljeid!

P.S. Samuti leiate mind aadressilt facebook Loe mu teisi artikleid siin Telli uudised TravelBlog , kust leiate palju huvitavat Baltikumis ja kogu maailmas reisimise kohta.

[tp_hotels_selections_discount_shortcodes city = “2534” title = “Hotellid Riias” paginate = false off_title = false type_selections = “popularity” number_results = “3” subid = “” city_label = “Riga” type_selections_label = “Populaarne” link_with]