Kas Jurmalas pole midagi vaadata, välja arvatud Jomas ja raudkilpkonn? Ha! Vaadake veel vähemalt 5 külastamist väärt koha nimekirja!

1. Vabaõhumuuseum ja Ragakapase looduspark (Jūrmalas Brīvdabas muzejs un Ragakāpas dabas parks)

Muuseum on taastanud kaluriküla ja kogunud majapidamistarbeid, ankrud, paadijäänused, elu- ja abihooned. Seal on isegi kaks kalapaati ja suur kiik! Selle suurus on kindlasti palju väiksem kui Riia oma, kuid sissepääs on tasuta! Lahtiolekuajad on piiratud (10: 00-17: 00, välja arvatud esmaspäev).

Ragakapase looduspark asub muuseumi kõrval. Suurepärane koht rahulikult metsas jalutamiseks ja meie gaasiliste linnakopsude värskendava mereõhuga õhutamiseks. Park on varustatud puidust teede ja vaateplatvormidega.

Muuseumi kõrval on tasuta parkimine.

Aadress: Lielupe, Tīklu iela 1a, Jūrmala

Muuseumi ametlik veebisait: www.jbmuzejs.lv

Tel: +371 67754909; +371 29434723


2. Valge luide Lielupes (Lielupes Baltā kāpa)

Kõik teavad Saulkrastis asuvat Valget düüni, kuid paljud ei tea Lielupe valgest düünist. Kuid asjata! Nägin Valget düünit, kui parvel liivasime Liivi lahele. Kõrge valge liivavall näeb kaugelt muljetavaldav ja seisab uhkelt jõe kohal.

100m laiune, 800m pikkune ja 17m kõrge Valge luit tekkis siis, kui Lielupe muutis oma suunda ja jättis maha sellise maalilise liivaranna. Lielupe düünil puuduvad mugavad puidust rajad. Võite kõndida kas mööda tippu, imetledes vaadet Lielupe suudmealale, või mööda rannikut. Kuid sel juhul valmistuge täisliivast tossudesse pakkima!

Valge düüni juurde pääseb jalgsi või rattaga, liikudes mööda jõge Priedaine jaamast. Hästi hooldatud parklat seal pole, nii et kui olete autoga, siis siin 56.992714, 23.948815 võite selle jätta tee lähedale ja kõndida läbi metsa luideni. Teine parkla 56.990977,23.940934 on jõele lähemal, kuid tee ääres on silt, mis keelab läbipääsu kõigile, välja arvatud küla elanikele.

3. Kunstijaam Dubulti (Mākslas stacija Dubulti)

Dubulti on ainus töötava raudteejaama galerii Euroopas. Esimest korda kuulsin sellest siis, kui Riias toimus kaasaegse kunsti biennaal RIBOCA 2018 ja Dubulti oli üks näituse toimumiskohtadest. Siis oli ooteruum pehmete ottomanide ja meditatiivse muusikaga, mille jaoks olin valmis paarist rongist maha jääma!

Jaamahoone ise väärib ka tähelepanu – see on ehitatud 1977. aastal arhitekt Igor Yaveini plaani järgi ja meenutab oma kujult karedat merd. See avati pärast rekonstrueerimist 2015. aastal kunstigaleriina.

Jooksvaid näitusi saate jälgida nende lehel aadressil Facebook Tore boonus – sissepääs on tasuta!

Aadress: Zigfrīda Meierovica prospekts 3, Jūrmala, LV-2015

Telefon: +371 29548719

Koordinaadid: 56.9694049,23.7758229


4. Metsapark Dzintaris (Dzintaru mežaparks)

Parki pääseb igal aastaajal. Suvel on skatepark ja pind võimaldab rulluisudega mugavalt sõita ning talvel on rajad murdmaasuusarajana. Siit leiate 3 mänguväljakut erinevas vanuses lastele, kohviku, õhutakistuste rajad ja vaatetorni.

33 meetri kõrgune torn avati 2010. aastal, mitu panoraamplatvormi erinevatel tasanditel. Väike märkus aluspükstele: lekkiva võrepõrandaga torn on tuules kõikuv.

Aadress: Lazdonas iela, Dzintari

Koordinaadid: 56.9758497,23.8191778

Pargi lähedal on parkla.

5. Hõõguvate maalide teater “Sisemine valgus”

Sisemine valgus pole lihtsalt galerii. See on ainulaadne helimaali tehnika, mille leiutas ja patenteeris kunstnik Vitali Ermolaev 2002. aastal. Selliste piltide analooge pole kusagil maailmas! Alumine rida on see, et piltide maalimiseks kasutatakse fluorestseeruvaid värve ja kui valgustus muutub, siis pilt muutub – ilmuvad uued elemendid, muutuvad värvid ja toonid.

Galerii asub kunstniku majas, mis on ehitatud tema isikliku projekti järgi. mängib meditatiivne muusika, päevale järgneb öö ja kui poleks olnud igavesti põgeneva lapse võistlust, oleksin sinna pikaks ajaks jäänud!Vitali Ermolajevi teosed on palju reisinud ja neid on eksponeeritud kogu maailmas. Ja näeme neid kunstielamus majas, mille on kujundanud kunstnik ise. Galeriis on Jurmala parima juustukoogiga kunstikohvik ja meditatiivne joonistamisstuudio, kus toimuvad kursused ja meistriklassid.

Noorpaarid, ettevõtted ja lihtsalt soovijad saavad tellida meistriklassi, kus nad koos kunstnikuga maalivad pildi ja seejärel paljastatakse neile ultraviolettvalguses “saladus” – soov, logo või kõik, mis on korraldajatega eelnevalt läbi arutatud!

Soovitaksin seda kohta soojalt! Minu arvates peab kindlasti nägema!

Aadress: Omnibusa iela 19, Majori, Jūrmala

e-post: artrez@inbox.lv
Telefonid: stuudio +371 67871937; Vitali Ermolajev: +371 29628517
Stuudio lähedal tee ääres tasuta parkimine.


Olen külastanud kõiki loetletud asukohti ja võin neid julgelt nõustada!

Kas soovite lõbusamat? Vaadake minu lehti Instagram ja Facebook Avaldage seal fotoreportaaže meie riigi kaunitest ja ebatavalistest objektidest! Tere tulemast!

Millised on teie lemmikkohad Jurmalas?

Tellige leht TravelBlog ja lugege reisides Balti riikides ja kogu maailmas, ootab teid palju huvitavat! Lugege, tellige, kommenteerige ja jagage muljeid.