Mida vaadata Riia-Pärnu maanteel? Kõige huvitavam, nagu enamikul teistelgi reisidel, asub tavaliselt peateest eemal. Mõnikord võib teede ääres midagi näha, kuid kontrollimiseks peate vähemalt tegema peatuse ja kõndima. Liivi lahe rannik on enamasti liivane, kohati kaetud jääajast üle jäänud rändrahnudega. Rannikul laiuvad liivaluited ja nende taga kohati kaunid männimetsad. See teebki Balti riikide ranniku tähelepanuväärseks.

1. Riia äärelinn

Riia lähedal asuvad telkimiskohad leiate aadressilt artikkel , mille autor on meie autor Lätist. Lugege ja küsige ka lehte Irina (Travel Latvia).

2. Munchauseni muuseum

Riiast umbes 55 km kaugusel, kohe peatee ääres, näete puhkekompleksi “Munchauseni maailm”. See sisaldab muuseumi, hotelli, kohvikut, jalutusradasid erineva pikkusega metsas (1 km, 3 ja rohkem kui 4 km), eraldi mänguväljakut – Lõbustuslaeva. Telkide püstitamise võimalus või grilliga pikniku pidamine.Merele pääseb ainult mööda metsa tasulist teed kõndides.

3. Telkimine “Jūrasdzeni”

Jūrasdzeni kämping asub Riiast umbes tunnise autosõidu kaugusel. Tasuline, kuid mugav, kõigi suvepuhkuseks vajalike tingimustega. Haagissuvila parkimise võimalus. Ilus rand. Majade, telkide majutamine.

4. Veczemju klintis

Mida edasisel teel näha – hämmastavalt kaunid punase liivakivi kihilised lõigud Vidzeme mere ääres. Hästi hooldatud 480 meetri pikkune puhkeala Liivi lahe rannikul. Koht on tähelepanuväärne selle poolest, et piki rannikut laienevad 3-4 meetri kõrgused liivakivid. Need on pigem kaljud, mille kohal kõrguvad männid. … Ja selles kohas filmiti ka filmi “Pikk tee luidetes” episoode. Lisateavet selle koha ja paljude fotode kohta leiate jaotisest siin . Võite ainult imetleda ilu või võite jääda telkimispaika Klintis </ a >.
4a. Punktide 4 ja 5 vahel on veel paar maad lukustamata asukohta. Tasuta parkimistesse sisseregistreerimine on mugavam, kui tulete Eesti poolelt. Elektrisõidukeid saab laadida ühes kohas. Seal on tualettruumid ja konteinerid mitmesuguse prügi jaoks. Jätad auto ja lähed päevitama ja ujuma.
 Mida vaadata Riia-Pärnu maanteel Väljapääs Liivi lahele parkimise kohalt. [/ Pealkiri]

5. Salacgriva

Salacgriva on väike hooldatud kalurilinn Salaca jõe suudmes. See asub Riiast umbes 100 km kaugusel ja veidi rohkem kui 10 km enne Eesti piirile jõudmist. Huvitav ja üksikasjalik aruanne selle linna kohta siin . Asjad, mida teha: rafting jõel, paatide rentimine; kalapüük (särg, ahven, latikas, haug ja kohalik delikatess – nälk); jõelaevareisid mööda punase liivakivi kiviseid kaldaid Devoni ajastust; ratsutamine ja palju muud. Salacgrivast 65 km kaugusel asub väikelinn Mazsalaca ja selle kõrval on ilus looduspark Scaniaiskalns . Ma soovitan teil seda vaadata. Majutuse ja tegevuste kohta leiate lisateavet lehelt visitalacgriva </ a >.

6. Ainazi

Siinkohal soovitan maanteelt Via Baltica maha tulla. Parem on sõita läbi kesklinna, Eesti poole, mööda Valdemara peatänavat.
Ainaži ehitas varem väikesi ja suuri purjelaevu. 19. sajandi lõpus peetud kohalikku sadamat peeti suuruselt kolmandaks kogu Tsaari-Venemaal.

Kunagi oli see väga arenenud ja jõukas linn, kuid nüüd tundub see veidi igav ja kõle. Siiski on ka huvitavaid esemeid – alates 1969. aastast avatud merekooli muuseum; tuletõrje muuseum; kivist muul kaldal ja muidugi vanad hooned. Ülejäänud punastest tellistest majad 20. sajandi algusest. Need on ehitatud endise kohaliku tellisetehase materjalidest.

1864. aastal asutati Ainažis Lätis esimene tasuta merekool. Selles toimus õppetöö kohalikus läti keeles, mitte saksa keeles, nagu paljudes tolleaegsetes haridusasutustes. Ja ka oli võimalik õppida eesti keeles ja hiljem vene keeles. Kahjuks suleti kool Esimese maailmasõja alguses.

7. Treimani küla

Pärast Läti-Eesti piiri ületamist jätkame vana Pärnu-Riia maanteed – Rannametsa-Ikla, N331.
Varsti, umbes 5 km pärast, näete enne Treimanisse jõudmist tee lähedal vana õigeusu Pühade Peetruse ja Pauluse kirikut. Fassaadi ebatavalise ereda türkiissinise värvi järgi on seda lihtne märgata. Vana kalmistuga ümbritsetud kirikuhoone ehitati 1935. aastal. Sibulakujulise kupli asemel on see kroonitud ebatavalise struktuuriga.
Mida vaadata tee Riia -Pärnu

7a. Puhkeala – Krapi

Suurepärane koht tee peal peatumiseks, vaba aja veetmiseks. Kõik on tasuta! Toetab riigimetsa kaitseorganisatsioon RMK . Autoga saate parkida kogu selleks ettenähtud alale (pikkus 2 km), püstitada telke. Kuivkäimla. Tulele ja grillile on olemas spetsiaalsed kohad. Kaitse metsa, ära tee kusagil tuld. Jälgige puhtust (seal on prügikonteinerid) ja korda (teie järel tulevad uued puhkajad, austage neid). Koha eripära on männimetsas, piki mereranda koos liivarannaga, joomine pumbast.

Pärnust või Iklast saab bussiga 1 €. Peatage Krapi . Ajakava leiate siit .

8. Telkimine Lemme

Krapist umbes 3 km kaugusel asub Lemme kämping, eelmise maastikuga paremini kaetud ala. Aga esimene meeldis mulle rohkem. Sellel territooriumil on tasuline dušš, saun ja tualett (on ka tasuta kuiv), võetakse parkimistasu 4 €. Telkimisplatsid on tasuta. Kämping on piiratud aiaga ja sõidab läbi tõkkepuu. Suvel on avatud väike pood ja kohvik. Jõuda Pärnu-Iklasse autoga või linnalähibussiga, Lemme peatusesse, sõita 1 €.

9. Lepanina Hotell

Edasi saab 5 km pärast pöörata mere poole ja külastada Lepanina kompleksi. Alaliselt avatud maist septembrini. Ülejäänud aja ainult kokkuleppel suurettevõtete broneerimiseks. Sobib suvepuhkuseks, suurüritusteks, pulmadeks, korporatiivüritusteks. Lisaks hotellihoonele on suvemajad, telkide ja haagissuvilate kohad. Suur ala puhkamiseks ja sportimiseks. Spaaprotseduurid, saun. Funktsioon – merevaatega välibassein. Ilus rand ja männimets. Kontserte peetakse sageli suvel. Kui aga olete juhuslik külaline, ei pruugi restoran teid teenindada.
 Mida vaadata, kuhu minna Riia-Pärnu maanteel Lepanina Hotell [/ caption]
Lepanina Hotell
 Mida vaadata, kuhu minna Riia-Pärnu maanteel Lepanina Hotell [/ caption]
Lepanina Hotell
 Mida vaadata, kuhu minna Riia-Pärnu maanteel Lepanina Hotelli muldkeha [/ caption]
Mereloojangu nautimiseks ei pea olema hotelli klient.
 Mida vaadata, kuhu minna Riia-Pärnu maanteel Päikeseloojang Lepanina Hotelli kaldal [/ caption]
Lisateavet teenuste ja mugavuse kohta leiate nende veebisaidilt.

9. Küla Kabli

9a . Kabli rand , teine ​​soovitatav ranna sihtkoht Riia-Pärnu maanteel . Jõudke auto või süstikbussiga, peatus Kabli kool . Lai avatud liivarand. Kõrvaloleval haljasalal: toidukuuriga kohad, laste mänguväljak, kuivkäimla, võrkpalliväljak.
9c. Kabli looduskeskus – vaadake looduskeskust, kus tutvustatakse teile kohalikke loomi, linde ja putukaid. Läheduses on ka lõkkekoht ja joogivesi. Siit algab 1,8 km pikkune hariv ja hariv loodusrada. Koht sobib laste ja ratastoolide liikumiseks. Lisateavet leiate lehelt loodusega koos < / a>.

10. Kosmonautika puhkekeskus

Pärnust 45 km kaugusel, Kablist 5-minutilise autosõidu kaugusel leiame puhkekeskusest Kosmonautika . Ei, te ei kohta siin astronaude ega lähe lennule. Kuid on võimalus lõõgastuda looduse rüpes. Saage tippu jõudmiseks uut jõudu.
Puhkevõimaluste ja lisateenustega tuleks ühendust võtta telefoni või e-posti teel. Otsige siit . Või aadressil f .

11. Tolkuse raba

Tolkuse raba ja männimets Eesti kõrgeimates sajanditevanustes liivaluidetel on üks parimatest vaatamisväärsustest Riia-Pärnu maanteel. Loodusrada Rannametsa-Tolkuse loodusõpperada algab Pärnust 33 km kaugusel, otse peateelt Tallinn-Pärnu-Ikla . Selle pikkus on 2,2 km. Ringtee kulgeb läbi metsa. See läbib kõrgendatud raba nende osade suurima järveni. Seejärel läheb vastassuunas rada ranniku luite tippu Tornimägi (34 meetrit üle merepinna). See on kõrguselt teine ​​luide. Ja kõrgeim (40 m) seisab lähedal, teisel pool maanteed.Kogu see ilu on vaid osa Luitemaast (Luitemaa looduskaitseala), mis tõlkes tähendab luidete riiki (maad / serva). Oli ju siin kunagi meri.

11a.

Teisel pool maanteed, kõrgeimal düünil Tõotusemägi on suur piknikukoht. Kuuris on tehtud küttepuude varu.
Что посмотреть по дороге Рига-Пярну место для костра. Tõotusemäe lõkkekoht

Красная штучка на земле – это устройство для расколки дров. Рядом висит даже инструкция как ею пользоваться.

Luitemaa

Добраться до этих мест удобнее на машине. Если такой возможности нет, то автобусом Пярну-Икла. Выйти на остановке Luite. Но от неё до начала тропы придётся пройти 1,5 км.

12. Jõlumäe Tervisekeskus

Mida veel vaadata või kus tee peal peatuda? Jõlumäe on spordikeskus keset suurt loodusala. Soovitatav sportlastele ja aktiivsetele spordihuvilistele. Suvel sörkimine ja rattasõit mööda radu. Talvel suusatamine ja kelgutamine. Saadaval on suuskade rent. Ööbimine väikeses hotellis. Telkide ja haagissuvilate majutamine.

13. Kohvik-pagariäri “Pärnamäed”

Kus teel süüa? Teeäärne pagari kohvik Pärnamäed . Suurepärane koht lõõgastumiseks ja mõnusaks söömiseks vaid 6 km kaugusel piirist Pärnu kuurortlinnas . Soovitan teil tungivalt siia tulla. Asutus on üsna uus, kuid on juba populaarsust kogunud nii kohalike kui külaliste seas. Värskete küpsetiste aroom on lihtsalt atraktiivne. Kiusatusele midagi osta on võimatu vastu panna.

Leiba, pirukaid, kukleid ja muid tooteid küpsetatakse siin, pagariäris. Töövoogu näete tänavalt läbi läbipaistva seina. Võib-olla võib nende tooteid leida suurtest kaubanduskeskustest, kuid palju mõnusam on veel sooja leiba kätte võtta ja näksida.

Euroopa köögiga kohvik. Sellise koha kohta üsna mõistlikud hinnad. Mõni mu Pärnust pärit sõber käib siin vahel spetsiaalselt lõunatamas. Päevapakkumised (päevapraad) on tavaliselt odavamad kui muud toidukorrad. Mugav saal, stiilne interjöör.

Soojal aastaajal on suveterrass vaatega sisehoovi. Kohvik asub väikese Reiu jõe kurvis.

Lapsed saavad mänguväljakul hullata.

Lisaks kohvikule ja pagariärile on seal ka väike toidupood koos nende toodetega ning teised Eesti ja Läti tootjad. Nende juurde pääseb ka linnalähibussiga, peatus Reiu tee . Muide, sellise leiva küpsetamine algas Lätis, eelmise sajandi alguses. Need, keda nende ajalugu huvitab, saavad vaadata oma lehte Liepkalni .

14. Lottemaa

Viimane soovitus vaatamiseks on pagaritöökojast vaid paariminutilise autosõidu kaugusel asuv Lotte Country . See on laste teemapark. Meelelahutuskeskus on avatud ainult suvekuudel ja jõuluhooajal. Sobib väikeste lastega peredele. Territooriumil saate liikuda beebikäru ja ratastooliga. Seal on palju vaatamisväärsusi, kohvikuid, mängu- ja õpperuume. Puhas rand mere ääres. Toimuvad tänavateatrid ja kontserdid. Meelt lahutavad leiutajate küla muinasjututegelased. Peategelane on naljakas ja uudishimulik koer Lotte.

Sinna pääseb auto või bussiga. Peatage Reiu kool . Peatusest lasteni parki on pikk tee, umbes 1,5 km või natuke rohkem. Mugavam on kõndida (umbes 300 meetrit) suurde parklasse ja seal saab sõita väikese rongiga, mis viib teid Lotte maale. Lisateavet leiate lehelt Lottemaa

Järeldus . Need on vaid mõned peamised asjad, mida Riia-Pärnu maanteel vaadata. Paljud looduskaitsealad Eestis on riigi kaitse all. Nende hooldamist ja arendamist jälgib keskkonnaorganisatsioon RMK . Nende abiga leiate ja näete palju huvitavaid looduslikke kohti Eestis.

külastage Pärnut ja külastage Eestit ja ka RMK ja loodusega koos </ a>.

P.S. Liitu minu sõprade grupiga saidil facebook , et saada rohkem reisifotosid ja sündmusi minu lehel albumid. Nüüd olen Instagramis . Loen oma teisi artikleid siin Telli uudised TravelBlog , kust leiate palju huvitavat Baltikumis ja mujal maailmas reisimise kohta.