Meie päevad pikenevad, mis on hea uudis. Soovitan teil veeta päev Tallinna lähedal looduses, et näha kõiki Tallinna ümbruse kõige tähelepanuväärsemaid looduskaunistusi ühe päevavalgusega. Sellel marsruudil näete koidikul raba, iidset kanjonit, 5 juga, rippsilda, siniseid allikaid, viikingiküla, kus saate nautida maitsvat lõunasööki, kahte poolsaart, nelja tuletorni, üleujutatud vanglat, jäätmekuhja ja hämmastavalt värviline tiik.

Sõitsime kogu selle marsruudi ise täpselt samas järjekorras, nagu ma kirjeldasin. Sõitsime 370 km. Kogu marsruut võttis meil aega 16 tundi, ilma kära ja kiirustamiseta, siin on ka pildistamise ja suupistete aeg. See tähendab, et ühe päevaga! Tanklates oli kaks plaanivälist peatust, kui laadisime oma telefone, mis võttis aega 40 minutit.

Nii et alustame. Kuid pidage meeles, et ilu on palju, nii et peate ärkama väga varakult, sest meie plaani kohaselt on esimene punkt koosoleku soos. Kas olete huvitatud? Jah, sa kuulsid õigesti, see oli soos!

Pakun siin valikut kahest soost. Kõige populaarsem Viru raba , mis asub Tallinnast 50 km kaugusel.

Viru rabarajal on vaateplatvorm ja mitu puhkealasid pinkidega. Pidage meeles, et soo on uskumatult populaarne, nii et tõenäoliselt ei jää te siin üksi.

Valida saab vähetuntud Kõnnu Suursoo raba , mis asub Tallinnast 57 km kaugusel, just Viru raba vastasküljel.

Tõenäoliselt olete selles soos koiduga kohtumiseks täiesti üksi. Sellel rajal ei ole ühtegi puhkesaart, nagu teisteski soodes. Raja keskel on stabiilne vaatetorn, millel on väga järsk tõus ja kolm taset.

Siin saate lõõgastuda, natuke süüa ja nautida suurepäraseid vaateid.

Selles soos on uskumatult palju veekogusid, neid on igal pool!

Tiikidel on nende pinnal kasvavate taimede tõttu kergelt rohekas varjund.


Parim on saabuda valitud rabasse pimedas, pool tundi enne koidikut, see on kõige ilusam aeg. Internetis saab täpset koiduaega vaadata, see on iga päev erinev. Rajal võtame kaasa sooja teki, keeva veega termose ja midagi maitsvat. Hommikueine on päikesetõusul! Naudime vaateid, ootame, kuni päike sooalasid kiirtega valgustab, imetleme ja asume oma edasisele teekonnale.

Viru rabast 14 km ja Kõnnu Suursoo rabast 17 km kaugusel on meie järgmine peatus – Nõmmeveski juga juga , mis asub iidses kanjonis, mille sügavus ulatub 30 meetrini. Jätame auto parklasse, laskume alla jõe äärde kanjonisse, kus virvendav jõevoog tormab kärisemisega mööda kärestikku, moodustades kohati väikseid koski. Just siin asub Nõmmeveski kosk. Juga on 16-17 meetrit lai ja ainult 1,2 meetrit kõrge. Kuid teate, selle jõud ja ilu on muljetavaldavad! Tugeva joana langev vesi muutub kuldseks vahuks. Uskumatult ilus!

Üks iidse kanjoni kõige muljetavaldavam ehitis on võimas akvedukt, vett varustav kanal, mis näib hõljuvat turbulentse jõe kohal ja seisab betoonvaiadel. Jätkame teed hüdroelektrijaama varemeteni, kus asuvad vee tarnimiseks mõeldud toru ja osa suure turbiini jäänused, ning pöördume tagasi.

Põnevuse otsijatele soovitan ronida akveduktist.

Sinna jõudmiseks võite ronida üle silla reelingu ja kõndida mööda vana teed mööda jõge või minna läbi metsa.

Pärast seda teen ettepaneku minna metsa Vasaristi juga juga, mis asub vaid 2,5 km kaugusel, sügavas kuristikus. Allapoole viib mitme lennuga järsk kitsas puidust trepp.

Vee langemise kõrgus on siin veidi üle 3 meetri.

Kaskaadi pikkus on umbes 10 meetrit. Ääristest langevad veevood muutuvad tormiseks ojaks, mis jätkab teed mööda metsasuud, neelates oma teel puutüvesid, kive ja madalaid künkaid.

Uskumatu vaatepilt! Kevadel, üleujutuste ajal ja pärast pikka vihma tundub see lihtsalt luksuslik.

Järgmine peatus on Jägala juga , meie Eesti uhkus, 45 km kaugusel!

Minge kindlasti kose jalamile, et tunda veevoolu täielikku jõudu. Juga on 8 meetrit kõrge ja 50 meetrit lai.

Ekstreemspordi austajatele soovitan sõita 3,5 km peatatud Jägala Rippsild silla juurde, mis kõndides kõigub ja asub selle keskel otse vee peal!

Möödame sillast edasi-tagasi ja jätkame oma teed.

Meie järgmine peatus on sinised allikad, ohvriallikad – Saula Siniallikad 37 km pärast. Kogu kevade ilu nägemiseks on päevavalgus just paras, parem on veidi pilves.

Jätame auto parklasse ja aega raiskamata läheme vedrudele. Lühike jalutuskäik mööda langenud puudega ääristatud metsarada ja suvel kasvab tohutu sõnajalg, mis tekitab tunde, nagu oleksite ürgmetsas.

Teel on puhkamiseks maaliline sild ja mitu pinki.

Esimene kevad on nüüd veepinnal hõljuva muda ja vetikate ning langenud puude tõttu kahetsusväärses seisundis.

Võrdluseks näitan teile fotot, mis on tehtud kaks aastat tagasi.

Vedrud on nähtavad kolmes kohas ja varieeruvad veidi, kuigi kui me siia viimati tulime, oli kõigil kolmel sarnane rikkalik sinakasroheline toon. Uskumatult ilus.

Allikate erinev värv tuleneb reservuaari põhjas oleva liiva värvist.

Võtke kindlasti kaasa kangajäägid, vastavalt traditsioonile on need seotud puuoksade külge ja teevad soove.

Maagiapuud, täites soove, kasvavad äärmuslike allikate lähedal, millel on valge-hallikas värv.

Siniallikadi kõrts asub parkla kõrval, kus on hea toit, kuid nüüd on see piirangute tõttu suletud. Võõrastemaja asub kaunis piirkonnas, seal on ka mänguväljak. Seda restorani on lihtne leida, parkimisplatsilt tuleb silt Siniallika Trahter.

Teel on teil kaks silda.

Eksootiliste armastajate jaoks asub kohe maantee vastaspoolel Viikingiküla / Viikingite Küla .

Siin on teil tunne, et teid transporditakse viikingite päevale.

Sealne toit on maitsev.

Tellimuse ooteaeg on umbes 20 minutit, selle aja jooksul on teil aega küla territooriumil ringi liikuda.

Lõunatame ja sõidame Suurupi poolsaarele , mis asub 53 km kaugusel. Meie esimene peatus Suurupis on Alumine tuletorn / Suurupi alumine tuletorn.

Läheme ümber tuletorni, läheneme mererannale ja kõnnime mööda rannajoont kuni tuletornini jõuame. Kõik, oleme paigas, pöördume mere poole. Siin asub salarand. See koht on uskumatult populaarne, siin on alati palju inimesi.

Salakoopa, väike kalju ja suurejooneline rand.

Suurupi poolsaare teine ​​peatus – Ninamaa neem on 4 km kaugusel. Jätame auto tee äärde parklasse ja läheme neeme juurde. Teel kohtute Babka Yozhka võluva onniga.

Kalju ääres on Sirenaya jaam.

Laskume ettevaatlikult alla kivisele mererannale. Igal pool on erineva suurusega kive. Kuid võimatu on pilk kõrvale pöörata nautofoni mastilt, mis sarnaselt Pisa torniga kaldus maani.

Suurupi poolsaare kolmas peatus – Ülemine tuletorn / Suurupi ülemine tuletorn on 4 km kaugusel. Jätame auto parklasse ja läheme tuletorni territooriumile. Soovi korral on piirangute kaotamisel võimalus tuletorni ronida, kuid praegu imetleme kõrvalt.

Möödume sisehoovist, otse väljapääsu juures, mäe servas, puuoksale seotakse kiik. Sealt saadakse väga ilusaid fotosid.

Leidke parklast pildiraam ja teile on tuletorniga originaalpostkaart!

Meie järgmine peatus on Keila juga juga , mis asub 13 km kaugusel Ülemisest tuletornist. Tõenäoliselt on parkla autosid täis, nii et jätame auto piki teed ja läheme koseni. Keila kosk on imeilus!

Vaatate seda ja mõistate, et see on tõeline Niagara juga, lihtsalt väga väike.

Juga on 6 meetrit kõrge ja umbes 70 meetrit lai! Minge kindlasti kose jalamile ja ületage seejärel mitu silda, et minna kose teisele poole. Olen kindel, et saate uskumatuid rõõmu emotsioone!

Järgmine peatus on Treppoja kaskaadi juga , mis asub 9,5 km kaugusel, otse tee kõrval.

Vaadake kindlasti kõiki kaskaade!

Treppoya veekaskaad koosneb üheksast astmest, kõrgusega 0,2–1,75 meetrit. Astmete laius on 2-15 meetrit.

Meie reisi poolsaar – Pakri poolsaar / Pakri tuletorn – asub 18 km kaugusel. Parim on tulla siia õhtul, just siis saate kõige tähelepanuväärsemad fotod.

Siin mitu kilomeetrit ootavad teid ebareaalsed maastikud ja järsud kaljud.

Kas oleme ikka Eestis? Tunne, et oleme maa otsas!

Seal on ka tuuleturbiinide park ja kaks tuletorni: vana Petrovsky ja New.

Kivise kalju ääres on vaatetekk, kus saab turvaliselt läheneda kalju äärele, et imetleda kalju, kivist rannikut ja lõputut merd.

Just sellelt saidilt võime näha ainulaadset klinti, mis on võetud riigi kaitse alla ja millel on rahvusvaheline tähtsus, sest paleosooja kihtide paljandumise tõttu on see ainus omalaadne rannakalju Euroopas!


Ma ütlen teile saladuse, päikeseloojangu kohtumiseks pole paremat kohta, kuid meil on veel üks peatus, viimane, vastavalt meie plaanile. Rummu karjäär asub Pakri poolsaarest 24 km kaugusel.

Karjääri territooriumile pääseb katkise aia kaudu, mis asub sissepääsust paremal. Samuti võite oma auto sinna jätta. Rummu karjäär on üleujutatud karjäär taevasinise veega, mille põhjas on Murru vangla.

& nbsp;

Sinine laguun, valge liiv, tohutult kummalise kujuga jäätmekuhjad, taevasinisest veest kõrguvad üleujutatud hooned on ainulaadsete ebatavaliste kohtade austajatele tugevaks magnetiks. ⠀


Erilise atmosfääri annavad üleujutatud puude tüved, mis nagu teravad odad ka vee kohal välja jäävad.

Uskumatult ilus koht! Minge kindlasti jäätmekuhja ümber ja ronige selle tippu! Ma teen ettepaneku kohtuda päikeseloojanguga mäe otsas!

Kui soovite päevavalguses näha Rummu karjääri taevasinaid veekogusid, siis saab marsruuti veidi kohandada. Pärast Viikingite küla suundute Rummu karjääri, seejärel Pakri poolsaarele, Treppoya Cascade Fallsile, Keila Fallsile ja Suurupi poolsaarele. Sel juhul kohtute päikeseloojanguga kas Ninamaa neemel või Salajase ranna lähedal.

See oli meie marsruudi viimane punkt. Pärast päikeseloojangut naaseme koju. Siin on palju huvitavaid asju, mida saate ühe päeva jooksul Tallinna lähedal külastada!

Kui soovite leida rohkem huvitavaid kohti ja asukohti Eestis, ja lisaks teile meeldib reisida, vaadake minu lehte aadressil Instagram . Jälgi minu reise Balti riikides ja kogu maailmas! Telli uudised lehelt TravelBlog Baltic ja saate alati teada, kuhu kulutada teie vaba aeg!