Nii et poisid. Sel suvel õnnestus mul kuuma suve reisi ajal Tallinn külastada väga huvitavat kohta. See on endine vangla ja karjäär. Kogu see hiilgus asub Tallinnast umbes 50 km kaugusel, Rummu linnas, kus elab umbes 100 inimest. Nõukogude ajal oli see küla vangla, karjäär ja killustik. Kuuldavasti oli see üks jubedamaid vanglaid Eestis, kuigi administratsioon ei tahtnud seda tunnistada.

Pidev äkksurm, nälgimine, seksuaalne vägivald ja muud vanglaelu “naudingud” said peamisteks põhjusteks, miks seda vanglat peeti üheks piiramatumaks vanglaks Balti riikides. On teada, et vangla administratsioon ei tegelenud vangidega korralikult ja vanglat juhtisid võimud. Seetõttu kirjutasid nii vangid ise kui ka inimõiguste aktivistid paljudel muudel juhtudel tohutul hulgal kaebusi ja avaldusi. 1999. aastal pidi vangla administratsioon pärast järjekordset juhtumit ja vangide näljastreiki kutsuma vangla ringkondadesse isegi tuntud “varaste laulu” esitaja Mihhail Krugi!

Sinna pääsemiseks rentisime sõbraga Stanislav Gorbunov isegi auto. See oli uhiuus Mercedes, mille rentisime

Vangla ise ja tehas on juba ammu suletud:

Territoorium on aiaga piiratud, siin ja seal on nähtavad hoiatussildid, kuid sinna pääseb siiski:

Tunnete end tahtmatult detektiivi kangelasena, ronides vangla tagaosas okastraadiga üle aiaaugude:

Selle liivavalli kõrgus on umbes 70 meetrit, peate hoolikalt ronima, kuna maalihked esinevad sageli, saate hõlpsalt kõik kinni keerata ja purustada:

Kohalikud seda ei karda, nad kasutavad karjääri rannana. Vesi karjääris on ebatavaliselt puhas ja selge. Vee all olevad okastraadid ja mahajäetud hoonete tellisseinad meelitavad siia suurt hulka äärmuslikke sukeldujaid:

Üheksakümnendate lõpus lõppes karjääris tootmine, pumbajaam lõpetas töö ja karjäär täitus kiiresti veega:

Rummu vangla töötsooni ja killustiku tehase hooned ujutati üle:

Tänavakunst on jõudnud sellesse jumala mahajäetud kohta:

Mitu korda aastas juhtub võimalike sukeldujatega õnnetusi, kuid see ei takista neid:

Mitte ilma raskusteta, kuid meil õnnestus nendesse kaua mahajäetud ruumidesse pääseda, näitab Stanislav, kuidas seda mitte teha:

Nendest varemetest üle roomamine on tõesti hirmutav, kõik võib iga hetk kokku kukkuda:

Võimud üritavad objekti täielikult külastamata jätta, kuid seda ei saa teha, see koht meelitab nagu magnet üha rohkem ekstreemsuste ja seikluste jahimehi:

Kõndisime veidi mööda neid mahajäetud prügimägesid ja otsustasime ronida objekti kõige huvitavamasse punkti – liivatammi. Muide, see pole nii lihtne, see muldkeha on väga järsk:

Kuid siit on vangla territoorium ja karjäär silmapilk:

Sama kuulus vangla Rummus, mis on üks kõige jubedamaid vanglaid Eestis:

Ja karjäär ise:

Veelkord, ärge ronige muldkehale, kui teil pole piisavalt füüsilist vormi, see võib olla ohtlik. Ja veelgi enam, ärge tehke seda pärast vihma:

Igas mõttes väga huvitav koht, mida te arvate?

Leidsin võrgustikust sukeldujate videod ja soovitan teil tutvuda nende ainulaadsete kaadritega Eesti ekstreemspordist:

P.S. Mind leiate sotsiaalmeediast facebook ja instagram . Tellige reisiblogi ja lugege reisimist Balti riikides ja kogu maailmas ootab teid palju huvitavat! Lugege, tellige, kommenteerige ja jagage muljeid. Muid postitusi näeb siin.

Võite ka minuga ühendust võtta, kui olete huvitatud koostööst selles portaalis. Pakume teie ettevõttele terviklikke turundusteenuseid ja reisikonsultatsioone veebisaidil, ajaveebides, ajakirjanduses, sotsiaalsetes võrgustikes ja muus meedias. Lätis, Leedus, Eestis ja kaugemalgi. Loome igasuguse keerukusega foto-, heli- ja videosisu. Kui soovite sellel teemal vestelda, minge siia: alexander@travelblog.lv

[tp_hotel_selections_widget id = 5735 type = kompaktne piir = 10 subid = “”]