Me kõik peame aeg-ajalt romantilisi nädalavahetusi korraldama. Ma ütlen seda enesekindlalt teile kui inimesele, kellel on 20 aastat abielu kogemust! Kuid alati pole võimalik kõike õigesti teha.

Mul ja mu naisel on olnud palju selliseid nädalavahetusi, nii et meil on mõningaid kogemusi. Täna ründas mind ennekuulmatu helduse rünnak, nii et jagan kogu maailmale nõuandeid selle kohta, kuidas ja kus veeta aega koos kallimaga, et puhata nii hinge kui keha, ja siis „see polnud piinavalt valus ”Raisatud aja eest!

Nii et siin on minu kümme näpunäidet või, kui olete trendis, siis “päästepakette”!

Näpunäide 1 Minge kodust välja ideaalseks nädalavahetuseks. Aeg ja raha piiravad meie võimalusi, kuid mitte meie soove. Minu valik on seekord Läti pealinn Riia . Siin on midagi teha, linnas on suurepärane infrastruktuur, palju erakordseid vaatamisväärsusi ja mis kõige tähtsam, läheduses on meri. Tõelised romantikud ei saa ilma selleta elada!

Nõuanne 2. Riiga jõudmine pole keeruline. Seda saab teha nii lennuki, rongi, auto kui ka kõige odavamalt bussiga (näiteks LUX Expressi hinnad algavad naabruses asuvast Tallinnast ja Vilniusest ühesuunaliselt 5 eurost).

Nõuanne 3. Võib-olla on kõige tundlikum hetk pärast sihtkoha valimist elukoha leidmine. Pole tähtis, et seal tuleb veeta vaid kaks ööd. Vale valik rikub garanteeritult kõik head ettevõtmised. Meie valik langes seekord hotellile Park Inn by Radisson Riga Valdemara mitte juhuslikult.

Ideaalse variandi leidmisel tasub meeles pidada, et kallimaga võib tõesti hea olla mitte kõikjal. Ja siin ei tasu kokku hoida, kuigi ka üle maksta. Kuldne kesktee eeldab kõrgeid puhtuse, mugavuse, kvaliteedi ja asukoha kriteeriume.

Rahvusvaheline hotellikett Radisson jälgib selliseid asju tähelepanelikult ja neis küsimustes võib neid usaldada, lisaks on ülalnimetatud, just aasta tagasi ehitatud hotellil mitmeid täiendavaid eeliseid. Meenutame siin oma naisega maitsvaid hommikusööke tõelise Itaalia pitsabaari originaalsetes interjöörides ja suurepäraseid vaateid Riiale üheksanda korruse toa rõdult. Jah, kaheinimesetubade hinnad algavad siin kõigest 59 eurost. Ühesõnaga – soovitan!

Nõuanne 4. Muidugi langes meie valik Riiale paljuski linna enda tõttu. Oleme siin olnud rohkem kui üks kord ja iga kord, kui linnas käime, ilmutatakse linn uutmoodi.

Seekord valiti meie päevase jalutuskäigu eesmärgiks juugendstiilis arhitektuuristiili objektid, mida nimetatakse ka Riia kunstistiiliks.

Pealtnäha lihtsad saja-aastase ajalooga kortermajad võivad jätta palju muljeid. Tõelised romantikud võtavad kindlasti ette sellise jalutuskäigu, loendades hoonete fassaadidel lõvisid ja draakoneid. Riias saate selle hõlpsasti kaotada!

Näpunäide 5. Tõenäoliselt soovib naissoost pool ka sellise lühikese reisi korral veidi poodlemist teha. Läti pealinnas pole see probleem. Kohalikes poodides on olemas peaaegu kõik globaalsed kaubamärgid. Peamine asi on mitte liialt kaasa haarata, vastasel juhul ei saa vältida rahalisi probleeme.

Enda jaoks avasin ootamatult uudishimuliku poe Riia Jugendstili muuseumi vastas Alberta tänaval. Kõik siin müüdavad esemed, alates rõivastest ja ehetest kuni plakatite ja postkaartideni, on juugendstiili ajal Riiaga stilistiliselt seotud. Meie üllatuseks olid väga originaalsete esemete hinnad enam kui mõistlikud.

Nõuanne 6. Nüüd on Riias mugav reisida nii ühistranspordi kui ka jalgratastega. Kuid väike puhtalt Läänemere ilm pani meid taksot kasutama. Selgub, et mõnel juhul on sellised teenused isegi ühekordsete bussipiletite hinnast odavamad.

Pidage meeles nime Panda . Selle ettevõtte taksosid veetakse üllatavalt tagasihoidliku hinnasildiga igal päeval päeval või öösel. Keskmiselt ei ületanud nende teenuste hind kesklinna piirkonnas 2,5 eurot.

Nõuanne 7. Söögikohtade valik pole romantilise nädalavahetuse jaoks vähem oluline. Selles osas on Riia viimastel aastatel teinud suure hüppe edasi. Tegelikult leiate siit restoranid ja kohvikud kõigi tänapäevaste suundumuste vaimus. Kõige rohkem jäid meile meelde restoranid Andreevsky saare muldkehal ehk läti keeles Andrejsala .

Tegelikult pole see piirkond pikka aega saar olnud. Nõukogude ajal asusid siin erinevad tööstussadamate rajatised. Hiljem oli see kõik enamasti hüljatud ja lahti võetud. Nüüd muudavad Riia võimud seda piirkonda järk-järgult kaasaegse multifunktsionaalse ruumi vaimuks.

Siin tuli mulle kohe meelde sarnane Tallinna linnaosa Telliskivi. Siin, nagu ka seal, korraldatakse regulaarselt erinevaid üritusi, kontserte ja mis peamine – avatud on mitu väga meeldivat maailmaköögiga restorani. Koht on ebatavaline ja väärib tähelepanu ning mis peamine – turistid pole seda sugugi kulunud. Kui olete seal, siis tehke kindlasti peatus!

Nõuanne 8. Kui äkki pole teil, nagu meilgi, Balti ilmaga õnne, pidage meeles, et Riias on suurepärased spaakompleksid. Üks neist, ESPA Riga , meeldisid meile eriti. Esiteks asub see praktiliselt kõige kesklinnas Nõukogude ajal ehitatud hotelli Raddison Blu Latvija kõrval. Teiseks on siin väga romantilisi interjööre. Üks toimiv kamin basseini kõrval on seda väärt! Noh, ja kolmandaks on veel üks võimas pluss, mille ma panen eraldi lõiku.

Nõuanne 9. Pärast spaaprotseduure saab õhtut jätkata Skyline Baaris , mis asub ülaltoodud hotelli ülemisel korrusel.

Õhtused Riiavaated sealt – sa rokid! Siin saate hõlpsalt haarata, et süüa ja kohalikke kokteile maitsta. Kas suudate mõelda paremale viisile, kuidas oma päev koos lõpetada!?!

Nõuanne 10. Peaksite lõpetama oma romantilise reisi Riiasse mere äärde Jurmalasse. Uskuge mind, siit leiate hämmastavaid kohti, kui te ei jää Läti kuulsa kuurordi peatänavatel rippuma, vaid jätate need kõrvale, jah, kaugemale.

Oma väikese paradiisi leidsime mahajäetud nudistide rannalt päris Jurmala alguses. Kuurordi sissepääsust alates on salapärased metsarajad, mida mööda kulgemine annab kindlasti palju muljeid.

Nii kujunes meie n-nda nädalavahetus koos. Ja teate, me mäletame teda! Lõppude lõpuks, seekord me tegime seda!

P.S. Telli minu leht Facebookis saidil VKONTAKTE , samuti Instagram </ b>. Vaadake kõiki Balti uudiseid saidilt TravelBlog . Jälgi minu reise Baltikumis ja kogu maailmas! Tule sisse, telli, loe, kommenteeri

Soovitame lugeda ka järgmist:

Riia on linn, mis ehitati fotograafidele!

Riia keiser!

Odavad lennud Riia

Lätis ei tohi vahele jätta 8 kohta

Riia huvitavad vaatamisväärsused < / a>

Nädalavahetus Riias: 10 nõuannet romantiliseks nädalavahetuseks siin

Riia keelatud fotod < / a>

muuseum Riia Läti raudtee ajalugu

Riia ranniku loojangud </ p>

Kõige ilusam tänav Riia