Balti riikide lennujaamadest saate üsna eelarvepõhiselt erinevatesse Euroopa riikidesse, kus on võimalus reisida kaugemale vaid sentide eest. Muidugi, tingimusel, et lendate odavlennufirmadega, et te pole seotud kuupäevadega, broneerite kõik ette ja teate, mis on skyscanner ja google.

Suurimate odavlennufirmade baasid asuvad Baltikumis – peamised: Ryanair ja Wizzair . Põhimõtteliselt võite kaaluda ka airBalticut. Räägime neist kolmest lennufirmast.

Kuidas osta odavaid biosid kõigepealt aastaid linnade vahel.

Nii juhtub, et odavam on lennata Riiga konkreetsesse Euroopa lennujaama ja mõnda Vilniusesse. Mõnikord on Tallinnast ainult otselend. Või peate minimaalse eelarve saamiseks lendama ühest linnast ja lendama teise linna. Odava pileti näiteks Riiast Tallinnasse või Vilniusesse saab lehelt Ecolines 7 euro eest, kui see ostetakse paar nädalat enne reis. </ P>

Võite osta ka odavaid pileteid Vilniusest Tallinna ja vastupidi. Ja ka teistesse linnadesse. Teil on vaja lihtsalt väikest kannatlikkust ja leidlikkust, näiteks võite minna Peterburi 10 euro eest:

Või siin on veel üks operaator – Lux Express , kus saate osta pileteid sendi eest, täpsemalt 4 euro eest Vilniusest Riiga, kui järgite pakkumisi:

Bussivedajaid on palju, nad kasvavad nagu seened pärast vihma, peate lihtsalt leidma nende saidid ja järgima tutvustusi.

Edasi minnes: kuhu saab lennata Baltimaade linnadest või õigemini Riiast, Vilniusest, Kaunasest ja Tallinnast:

kuhu Wizz Air lendab:

Juhised Riiast:

 • Holland (Mastricht, Eindhoven)
 • Hispaania (Barcelona)
 • Saksamaa (Dortmund)
 • Norra (Oslo, Stavanger, Bergen)
 • Suurbritannia (London, Liverpool, Doncaster)
 • Iisrael (Tel Aviv)

Juhised Vilniusest:

 • Põhja-Iirimaa (Belfast)
 • Holland (Eindhoven, Mastricht)
 • Norra (Oslo, Stavanger, Alesund, Bergen)
 • Island (Reykjavik)
 • Itaalia (Rooma, Milano, Bari)
 • Taani (Billun)
 • Šotimaa (Glasgow)
 • Saksamaa: (Dortmund, Memmingen, Frankfurt)
 • Ukraina (Kiiev)
 • Suurbritannia (London, Doncaster)
 • Kreeka (Korfu)
 • Gruusia (Kutaisi)
 • Küpros (Larnaca)
 • Rootsi (Stockholm, Malmö)
 • Prantsusmaa (Pariis)
 • Iisrael (Tel Aviv)

Juhised Kaunasest:

 • Norra (Ålesund, Bergen, Stavanger)
 • Ühendkuningriik (London)
 • Holland (Eindhoven)

Wizz Air pakub kõigi kolme lennufirma seas kõige odavamaid pileteid, kuid on üks „aga“. Neil on väga väike käsipagas, kui soovite võtta tavalise käsipagasi, peate maksma pileti eest mõlemas suunas lisaks 10 eurot. Varem lendasin Wizz Airiga tavalise kohvriga ja ei maksnud kunagi lisatasu ning viimane reis Vilniusest Kiievisse esitas ebameeldiva üllatuse makstud “suure käsipagasi” eest täiendava 40-eurose trahvi näol.

kuhu Ryan Air lendab:

Ryan Air on maailma suurim odavlennufirma. Vaatame, kus saate seda kohalikest lennujaamadest lennata:

Juhised Riiast:

Juhised Vilniusest:

Juhised Kaunasest:

Juhised Tallinnast:

kuhu Air Baltic lendab:

Air Balticu sihtkohad:

Holland ( Amsterdam )
Kreeka ( Ateena , Rhodos </ span>, Thessaloniki )
Aserbaidžaan ( Bakuu )
Hispaania ( Barcelona , Palm de Mallorca )
Saksamaa ( Berliin , Hamburg </ span>, Düsseldorf , München , Frankfurt < / span>)
Taani ( Kopenhaagen , Billund </ span >)
Belgia ( Brüssel )
Ungari ( Budapest )
Bulgaaria ( Burgas )
Poola ( Varssavi )
Austria ( Viin , Salzburg )
Itaalia ( Rijeka , Veneetsia , Verona , Milano , Olbia )
Leedu ( Vilnius , Palanga )
Horvaatia ( Dubrovnik , Rijeka )
Ukraina ( Kiiev )
Küpros ( Larnaca )
Suurbritannia ( London )
Malta
Valgevene ( Minsk )
Venemaa ( Moskva , püha </ span > – Peterburi )
Prantsusmaa ( Pariis , kena )
Norra ( Oslo )
Slovakkia ( Poprad )
Tšehhi Vabariik ( Praha )
Island ( Reykjavik )
Läti ( Riia )
Eesti ( Tallinn )
Rootsi ( Stockholm )
Gruusia ( Thbilisi )
Iisrael ( Tel Aviv )
Soome ( Helsingi , Turu )
Šveits ( Zürich )

Kuidas leida pileteid madalaima hinnaga:

Saime aru, kuhu lennufirmad lendavad. Kuidas aga leida kõige odavam pilet? On mitmeid viise, kasutan kahte peamist:

Üks neist on jälgida lennufirmade eripakkumisi ja pakkumisi. Neid saate jälgida, tellides uudiskirja sotsiaalvõrgustikes või spetsiaalsetel saitidel, näiteks TravelBlog Baltic või Fly4free.com :

Näiteks Ryan Airi ühesuunaliste piletite maksumus Riiast mais:

Nagu näete, saab Riiast Norra Oslosse pileteid osta alates 9,99 eurost ühes suunas. Kuid vastavalt lennufirma kampaaniale ostsin edasi-tagasi piletid Riiast Oslosse 8,98 euro eest ehk 4,99 euro eest ühes suunas! Tõsi, peame tunnistama, et pühade ajal (tavaliselt maist septembrini) ja pühade ajal (näiteks jõulud, uusaasta jt) on peaaegu võimatu sellise hinnaga pileteid osta. Kuid me ei otsi lihtsaid viise?

Teine meetod, mida kasutan kõige rohkem. Reisin tavaliselt sidumata end mingite marsruutide, kuupäevade jms külge. Ostan rumalalt pileteid kohtadesse, kus ma pole veel käinud, õpin teel, kus saab veel käia, olen juba paigas ja mida eelarve lubab. Selleks kasutan piletite otsingu saiti Skyscanner.net :

See sait on mugav, kuna võimaldab otsida pileteid kõigi lennufirmade hulgast korraga. See tähendab, et see töötab nagu piletite otsimootor. Sisestate lihtsalt koha, kuhu soovite lennata, ja uurige võimalusi. Võite lennata konkreetsesse linna või riiki või isegi valida valiku “kõikjal” ja saada kohe kõigi riikide loend. Näiteks kuhu saab mais Vilniusest lennata ja kui palju:

Kuupäevadega saate mängida ja numbreid valida ka siis, kui piletihind on minimaalne, näiteks järgmine näide näitab, kui mais on pileti miinimumhind Vilniusest Oslosse:

Tuleb tunnistada, et see sait ei näita alati kõige odavamaid võimalusi. Paar korda ostsin piletid lennufirmade kodulehelt, ainult seetõttu, et seal oli piletite hind palju madalam kui selle otsingumootori kaudu otsides. Ma ei oska öelda, millega see on seotud, kuid see on tõsi, nii et kui soovite osta odavat piletit, kontrollige kõiki võimalusi!

Enda kogemustest võin öelda, et parim aeg piletite ostmiseks on umbes 6 nädalat enne lendu. Ja vaata alati pileteid, mille kaardil on raha, sellised kavalad eelarvereiside armastajad nagu sina ja mina – palju tüüpe! Seega, kui näete madalat hinda (eriti veebisaitide pakkumisi) – ostke kohe! Mul on olnud juhtumeid, kus pileti hind tõusis tellimuse vormistamise ajal.

Viis aastat aktiivset reisimist ostsin ise Euroopa kõige kallima pileti 37 euro eest. Ja odavaim 2 euro eest! See oli pilet Kaunasest Kopenhaagenisse, kui Ryan Air selle marsruudi esmakordselt avas. Kuigi ei, ma valetan, jäin korra oma lennukist maha ja pidin järgmiseks lennuks pileti ostma 250 euro eest, kuid see on pigem minu süü. Neid kolme odavlennufirmat kasutades saate üsna eelarvega lennata peaaegu kõikjale Euroopas. Kuid jällegi mitte pühade ajal, mitte pühade ajal ja mitte kolme päeva pärast. Loodan, et minu tagasihoidlik kogemus on teile kasulik. Järgmistes postitustes uurime põhjalikumalt eelarvereise. Ma ütlen teile, kuhu saate Balti riikidest sendi eest lahkuda. Reisige sagedamini ! </ p>
P.S. Mind leiate sotsiaalmeediast facebook ja instagram . Tellige reisiblogi ja lugege reisimist Baltikumis ja mujal maailmas, ootab teid palju huvitavat! Lugege, tellige, kommenteerige ja jagage muljeid. Muid postitusi näeb siin.

Võite ka minuga ühendust võtta, kui olete huvitatud koostööst selles portaalis. Pakume teie ettevõttele terviklikke turundusteenuseid ja reisikonsultatsioone veebisaidil, ajaveebides, ajakirjanduses, sotsiaalsetes võrgustikes ja muus meedias. Lätis, Leedus, Eestis ja kaugemalgi. Loome igasuguse keerukusega foto-, heli- ja videosisu. Kui soovite sellel teemal vestelda, minge siia: alexander@travelblog.lv