Tere, täna räägin teile 5 huvitavast kohast Siauliai linnas, mida saab külastada täiesti tasuta.

Selle koha saab külastada iga päev:

  1. Tundke “Baltlaste tee” ainulaadsust, ning tutvute ajalooga, mis on esitatud kaasaegsel viisil.

leedu

Kasutades puidust valmistatud detaile, tehke pilt, kontrollige, milline antiikaja elukutsetest sobib teile kõige paremini.

leedu

Tööpäevadel saab külastada järgmised kohad:

2. Tundke end rongijuhina, ronige vana auruveduri peale ja lehvitage sealt.

leedu

Šiauliai raudteemuuseum on kuulus oma ainulaadse kollektsiooni poolest, mis viib meid tagasi mineviku, näitab, kuidas kõik oli 100 aastat tagasi. Nii väikestele kui ka täiskasvanutele meeldib raudteejaama makett.

leedu

3. Kui teile meeldib raha lugeda, külastage Sentide tuba, seal saab näha Leedu valuuta monumenti . Ruumi seintel – üle 150 tuhande münti. Turistidele külastus on tasuta. Samas infokeskuses, kus asub Sentide tuba, saab näha ka  Leedu suurima raamatu.

siaulai

Neid kohad saab külastada ainult nädalavahetusel

4. Prisikelimo väljaku vaateplatvorm  asub hoone ülemisel korrusel. Vaateplatvorm on avatud ainult laupäeviti ja pühapäeviti. Imetlege kesklinna panoraami ja ilusaid vaated.

leedu

5. Šiauliai muuseumi “Aušros” üksuste külastamine on iga kuu viimasel pühapäeval tasuta.

leedu

Külastage Jaim Frenkeli villamuuseumi, fotomuuseumi, Šiauliai ajaloomuuseumi, Väntzlauskise majamuuseumi, Milleri mõisamuuseumi Žalukiai külas, jalgrattamuuseumi, raadioringhäälingu ja televisiooni muuseumi.

leedu

muuseum

Kui soovid leida huvitavaid kohti Eestis ning mitte ainult, armastad reisida, siis vaata minu Instagrami ja Facebooki lehte. Jälgi minu reise Balti riikides ja mujal maailmas! Liitu TravelBlog Baltic uudistega ja tead alati, kuhu minna, et mõnusalt aega veeta!