Mul on kombeks igal aastal talvel enne jõule Vilniusse sõita. Esiteks on Vilnius mu lemmiklinn ja teiseks igal talvel mõtlevad  Vilniuses midagi uut ja huvitavat välja, et meelitada turiste erinevatest riikidest.

vilnius

Vilniuse linn  talvel on alati väga kaunilt kaunistatud. Selline silmapaistev ilu! Vaateaknad, kohvikud, restoranid, ukseavad on kaunistatud säravate vanikute, jõulukuuskede ja tuhande tulega.

vilnius

Selles artiklis räägin teile, mida Vilnius talvel külastamiseks pakub:

Vilniuse 700. aastapäeva tähistamine

2023. aastal tähistab Leedu ajaloolist sündmust – Vilniuse 700. aastapäeva.

vilnius

Pilt : www.700vilnius.lt

Vilniuse esimene teadaolev mainimine pärineb 25. jaanuarist 1323, mil prints Gediminas saatis oma kuulsaid kirju mööda Euroopat, avades eurooplastele vähetuntud linna ja fikseerides selle igaveseks Euroopa kaardile. Sellest päevast peetakse Vilniuse sünnipäeva.

vilnius

Pilt: www.700vilnius.lt

Vilniuse 700. aastapäeva tähistati ereda valgusshowga, mida sai jälgida terve nädala. Kui aga näha ei õnnestunud, ei tasu kurvastada.  Sünnipäeva puhul koostatud programm terveks aastaks ja iga kuu on Vilnius valmis oma külalisi erinevate üritustega rõõmustama. Programmiga saab tutvuda siin.

vilnius

Pilt: www.700vilnius.lt

Illusioonide muuseum Vilnil

Talv on Vilniuse muuseumide külastamise aeg. Isegi kui teile muuseumid ei meeldi, soovitan teil Illusioonide muuseumist mitte mööda vaadata ega sellest mööda minna. Illusioonide muuseum on huvitav mitte ainult lastele, vaid ka täiskasvanutele! Võib-olla naudivad täiskasvanud seda isegi rohkem kui lapsed.

vilnius

vilnius

Muuseumi püsiekspositsiooni pindala  600 m2, kus illusioonid kohtuvad teaduslike leiutistega ja kunstiga: füüsikat ja optikat esitletakse koos salapäraste kunstiteoste ja klassikaliste mõistatustega. Õpetlikku kogemust rikastab interaktiivne meelelahutus – valgusega maalimine, varjude loomine ja maailma pea peale pööramine.

vilniua

vilnius

Muuseumis on olemas sõbralikud ja abivalmis giidid , kes aitavad mõista, kuidas see või teine ​​eksponaat töötab. Giidid selgitasid, kuidas pildistamiseks õigesti püsti tõusta, tegid pilte ja aitasid õppida tundma kõiki uskumatu illusioonide maailma saladusi.

vilnius

leedu

Muuseumis on suveniiripood, kust saab osta endale või kingituseks huvitavaid asju. Näiteks ei saanud ma  sellistest huvitavatest kõrvarõngadest mööda minna:

muuseum

Muuseum asub Raekoja platsi lähedal, Vokeciu g. 8, Vilnius

illusioon

Külastuse hind:

Täiskasvanud – 12 eurot

Üliõpilased, kooliõpilased ja pensionärid – 9 eurot

Lapsed (3-6a) – 4 eurot, kuni 3a tasuta

Perepilet (2+2) – 35 eurot

vilnius

vilnius

Muuseumi lahtiolekuajad leiad SIIT!

Lukishki vangla 2.0

Lukiszki vanglalossi peale vaadates ei suuda esialgu isegi arvata, et see on vangla. Peaaegu Vilniuse kesklinnas 2 hektari suuruse territooriumil asub vanglaloss, mille ehitamist alustati 1901. aastal. Ehitus kestis umbes 3 aastat. Sel ajal oli see Vilniuse moodsaim hoone. Vanglaloss on terve linn linnas. Sees oli oma kanalisatsioon, veevarustus, küte ja arteesiakaev.

vangala

Ekskursioonil kõnnid läbi koridore, näed kambreid ja hooned, mis on juba umbes 121 aastat vanad ja kujutad ette, mida selle aja jooksul on siin toimunud.. 20. sajandi alguses peeti Lukiski vanglas 699 vangi, Teise maailmasõja ajal aga 9000 vangi. Tavaliselt kokku pidi olema 12-24 inimest ja sel ajal istus hoopis umbes 50-80 inimest.

lukishki

vilnius

2014. aastal Lukishki vanglast sai  kultuuripärandi objekt. Vangla suleti 2019. aastal ja nüüd kuulub see riigile. Hetkel toimuvad vanglas päevased ringkäigud, öised ringreisid, baar, liuväli ja  ka stuudiod kunstnikele ja teistele elanikele, kelle töid saab näha vangla seintel .

vilnius

Vanglahoones asub Vilniuse üks ilusaim kirik. Paljud ei tea, aga nõukogude ajal peeti seal diskosid. Kusagil diskode kohta infot polnud, aga info levis sõnaliselt ühelt inimeselt teisele.

Ekskursiooni vanglas saab tellida vangla KODULEHELT  vene, leedu ja inglise keeles. Meid juhendas üks väga tore tüdruk, kes nagu selgus, töötas vanglas valvurina ja teab väga palju põnevat.

vilnius

Lukishki vangla venekeelne ekskursiooni hind on 20 eurot.

Ekskursioon “Kriminaalne Vilnius. Uue aasta lood»

Kui Lukiski vangla ekskursioonil  saate teada kinnipidamistingimustest ja vanglast endast, siis ekskursioonil “Kriminaalne Vilnius” saate teada isiksusi ja tegelasi, kes on kunagi Vilniuses tegutsenud ja Lukiski vanglas viibinud. Need kaks ekskursiooni täiendavad teineteist suurepäraselt.

vilnius

vilnius

Ekskursiooni saab tellida Stanislav Gorbunovilt. Ekskursioon kestab orienteeruvalt 2 tundi. Ekskursioon lõpeb Lukishki vanglas, baaris, kus saab maitsta chajfiri või hõõgveini.

Kui soovid leida huvitavaid kohti Eestis ning mitte ainult, armastad reisida, siis vaata minu Instagrami ja Facebooki lehte. Jälgi minu reise Balti riikides ja mujal maailmas! Liitu TravelBlog Baltic uudistega ja tead alati, kuhu minna, et mõnusalt aega veeta!