Tulevikus võiks rahvusvahelise rongi Tallinn-Moskva reisijate piirikontrolli teostada Ülemiste uues terminalis, mis on plaanis rajada Rail Balticu projekti raames, kirjutab rusERR.

Majandus- ja taristuminister Taavi Aas teatas märtsis, et lähiaastatel on plaanis suurendada reisirongide mahtu Tallinna ja Narva vahel, kuid riigil tuleb lahendada ammune probleem – reisijate üheaegne teenindamine on võimatu. Tallinn-Moskva rahvusvahelisest rongist ja kohalikest rongidest Narva jaamas.

“Piirikontrolli üldpõhimõtted näevad ette, et välispiiri ületavad reisijad ei tohi enne piirikontrolli kokku puutuda kõrvaliste isikutega, sealhulgas sisereisijatega,” selgitas Eesti siseministeerium, märkides, et kehtivad sellised reeglid nagu riiki sisenemisel. riigist lahkumisel.

Siseministeeriumi teatel on Narvas rongide peatumise aja vähendamiseks kaks võimalust: esimene on teha vajalikud kontrollid otse rongi liikumise ajal või teine ​​kontrollida rongireisijaid terminalis, see tähendab Ülemistes tulevases Rail Balticu jaamas ja siis Narvas on minimaalne seisakuid, mis on vajalik reisijate väljumiseks / pardale minemiseks ja vajadusel vedurite vahetamiseks.

Allikas: turist.delfi. ee