Tere kõigile! Paar nädalat tagasi olen Kaanari saartelt tagasi tulnud aga kui täpsemalt siis Tenerife saarelt. Mul on mida teile öelda. Alustan sellest, et ma tahtlikult pelgasin pikat aega Kaanari saartele lendamist. See oli tingitud asjaolust, et olen rannapuhkuse suhtes ükskõikne ja lend saarele kestab vähemalt 6 tundi. Noh, kamon. Ma ei saa üldse transpordis magada, ja see pikk tee on minu jaoks väsitav, arvestades, et alustan oma teekonda Daugavpilsist.

Tenerife

Kuid, kui sa sattud saarele, kõik muutub. Tenerife on üks parimaid saari, kus saab puhata kogu perega, eriti lastega. Ma räägin teile oma reisist, vaatamisväärsustest ja huvitavatest kohtadest, mida mul õnnestus külastada. Räägin ka sellest,  millega peab arvestama puhkuse või Tenerife reisi planeerimisel. Lühidalt, siin on minu top 7 põhjust Tenerife külastamiseks sellel talvel!

Tenerife

1. Otselend Riiast Tenerifele terve sügisi, talve ja kevade jooksul.

Jah Lättis on lockdown, kuid reisimised ja lennud pole keelatud! Otselendu, mis kestab 6 tundi  teostab Läti lennufirma airBaltic 4 korda nädalas. Olen juba varem kirjutanud nende uutest lennukitest ja äriklassist siin. Ma ei lendaks ümberistumisega, eriti kui lennate väikeste lastega. Aga muidugi kõik sõltub  teie eelarvest ja soovist.

AirBaltic

Üldiselt on kõik korras, kuid peate maskiga lendama, aga ma arvan, et kõik on sellega juba harjunud. Tenerife lendudel airBalticul on võimalik valida ka  äriklass. Soovitan  valida  toitlustamist pardal, kõht läheb nagunii tühjaks  ja pardal pakutav toit on tõesti maitsev, isegi ekonom klassis.

airBaltic

Turismihooaeg algab oktoobris ja kestab kevadeni. Kõige kõrgemad hinnad on Aastavahetusel.  Reisikorraldajatel, näiteks Atlantic Travel, on head pakkumised piletitele ja valmis ekskursioonidele. Teine oluline punkt- Läti seaduste järgi reisikorraldaja on kohustatud teid ettenägematute asjaolude korral Läti tagastama, kui te olete nendelt puhkusepaketi ostnud.  Lastega reisides on seeeriti oluline. Kuskil perega kinni jäämine põhjusel, et lennufirmad tühistavad lende,pole üldse lõbus.

Ja hind võib oluliselt erineda. Uurige hotelli hinnad. Hind võib broneerimise hinnast erineda 40% Bookingi hinnast. Lisaks on ettevõtte omanik Julia Rimlina on veetnud mitu aastat Tenerifel. Ta teab kõike ja oskab soovitada ja nõu anda paketi valimisel. Võtke temaga julgelt ühendust, ta on Kanaari saarte ja Tenerife spetsialist.

Julia Rimlina

2. Tenerifel on ideaalne kliima.

Kanaari saared asuvad  100 km kaugusel Aafrikast, Maroko ja Lääne-Sahara rannikust. Kanaari saared on Hispaania territoorium. Kuid kliima on siin täiesti erinev, pehmem. Ei ole sellist kuumust, nagu näiteks Mandri-Hispaania lõunaosas – Malagas, Marbellas või Gibraltaris. Ma ei talu kuumust üldse. Ma eelistan reisida  soojade ja kuumade riikide ainult sügisel ja talvel.

Tenerife

Tenerife kliima on tõesti fantastiline! Aastaringselt temperatuur on +22 kuni +28 kraadi. Septembri lõpus oli päeval +24 kuni +28, õhtul ja öösel +20-22 kraadi. Vihma sadas üks kord ja ainult tibutas ja möödus kiiresti. Minu jaoks on see kõik. Õhtul on väga lahe kõndida, minna klubisse, baari, või nautida õhtusöögi heas restoranis. Päeval  muidugi kõik inimesed päevitavad rannas või hotelli basseini ääres.

Tenerife

Tenerife kliima on ainulaadne ka seetõttu, et  saare lõuna- ja põhjaosas ilm on  erinev. Lõunas on kuivem ja soojem ning põhjas on saarel jahedam ja vihmasem, kui seda võib üldse vihma nimetada. Üks kuulsamaid turiste, kes elas saarel, nagu balneoloogilises kuurordis, oli Agatha Christie. Ta elas saarel 4 aastat, ravides kopsuhaigust Puerto de la Cruzis, linnas saare põhjaosas. Nii et pidage meeles, et Tenerife ei ole ainult rannapuhkus.

3. Siin on ohutu ja mugav.

Tenerife on Hispaania. Sa oled Euroopas. Siin on euroopalik praktiliselt tasuta mobiilside ja Internet. Inglise keeles räägivad praktiliselt kõik. Palju britte, vene keelt kõnelevaid inimesi, baltlasi. Internetiga on kohati probleeme, kuid üldiselt on kõik OK.  Teid ei ahistata, eriti tüdrukuid, Natasha, Natasha sõnadega, nagu Türgis või Egiptuses müüjate või möödujate poolt. Politsei igas nurgas. Samal ajal näed ,et tänaval võib osta kanepit. Igalpool saab maksta kaardiga, isegi taksos. Mul polnud üldse sularaha kaasas.

Tenerife

Õhtuti suured hotellid tavaliselt korraldavad peod. Ma elasin suures hotellis ja minu jaoks lahendas valju muusika probleemi suletud rõduuks. Mitte kordagi Tenerife viibimise ajal nädala jooksul ei näinud ma  ühtegi konflikti. Teenindus Tenerifel on väga heal tasemel, restoranides, kus ma olen käinud,toit  isegi hotellis on maitsev, välja arvatud ühes restoranis. Tenerifes on mõned Downshifterid või need, kelle sissetulek võimaldab elavad siin aastaringselt, miks mitte?

Tenerife

Teed on head ning ääred hästi piiratud, siin saab rentida autot. Mägiteedel sõitmiseks on vaja kogemust. Saar on väike, kuid huvitav:

Tenerife

Tenerifel võite tõesti tunda ennast õnnelikult,  vaadake  neid nägusid. Üldiselt peab tunnistama, et saarel valitsev atmosfäär  on rahustav, tundub, et sa langed sellesse oma peaga. Selline muretu elu:)))

Tenerife

4. Tenerifel on head rannad.

Sellest ma räägin teiste inimeste sõnadest, sest rannapuhkus ei ole üldse minu jaoks. Ma käisin ujuma ookeanis 1 kord nädalas ja veel käisin spaas aga sellest räägin veel hiljem.

Tenerife

Päevitamas käisin ka  võib-olla kolm korda :))) Kuid mida nägin mina võin julgelt öelda, et rannad on üsna head.

Tenerife

Saare pikkus umbes 200 km, kolmandik nendest umbes 70 km on rannad. Kõikides heades hotellides on basseinid. Mõnes hotellis on neid 5-6.

Tenerife

Jah, ma peaaegu unustasin, Kanaari saared on surfajate mekka üle kogu maailma. Nagu ma aru sain, siis  algajaid on kõige tohkem. Baaris sain tuttavaks  filipiinlannaga ja šveitslannaga ning nad rääkisid, et sõidavad lainete jahil  üle kogu maailma ja  Kanaari saartel juba mitmes kord. Ühesõnaga, kui teid huvitab surfing siis võib selle järgi Tenerifele tulla.

5. Tenerifel on mida vaadata ja mida teha nii täiskasvanutele kui ka lastele.

Natuke täpsustamist, umbes 2 miljoni elanikuga Kanaari saared enne pandemia aegu külastas 14 miljonit turisti aastas. Tenerife on saarestiku suurim ja arenenum saar-puhkuse, meelelahutuse, restoranide, hotellide, turismi ja infrastruktuuri osas. Ja nii lastele kui ka täiskasvanutele, eraldi või koos. Näiteks Loro Parki  vaala esinemine on Tenerife külastamist väärt, siin on teile video:

Samuti soovitan teil  külastada Teide vulkaani ja rahvusparki. Kui teil on ilmaga veab on see väga ilus ja imeline koht. Pilvede all veel umbes 2000 meetrit:

Tenerife

Kui te reisite  lastega, siis see on must visit koht – Siami park. Ausalt öeldes siin on ka huvitav ka täiskasvanutele. See on üks suurim ja parim veepark maailmas:

Tenerife

Lapsed vaimustatud,  siin on ka täiskasvanud palju. Kui tuled siia, siis terveks päevaks. Sissepääs on täiskasvanutele 38 eurot ja lastele 19 eurot. VIP pilet maksab 128 eurot. Sellega on  pargis kõik,  sealhulgas  toit ja joogid, slaidid, hinna sees. Aga surfitunnid on eraldi tasu eest ja need tuleb eelnevalt kokku leppida.

Siam Park Tenerife

Väike lifehack. Kui te sööte suure seltskonnaga või sööte koos perega ja soovite parki külastada, siis võtke üks VIP-pilet. Seda ei saa ära võtta või teisele anda, kuid üks teie seltskonnast  saab  restorani minna piiramatu arv kordi ja kogu seltskonnale söögid tuua.  Selle käevõruga kõik söögid ja joogid on tasuta.

Tenerife

Veemäed on umbes mitmekorruselise maja kõrgust.

Tenerife

Siit saate teada, kus adrenaliin tekib!

6. Siin on palju häid hotelle ja restorane

Räägin veidi majutus- ja kinnisvarahindadest. Kahetoalised korterid maksavad alates 100 000 eurost. Majad on erinevad, alates 200 000. Üürida mugava kodu saab  alates 1000-st kuus kuni lõpmatuseni. Kõige kallim variant , kus ma elasin, oli villa 1000 euro öö . 6 inimesele turismihooajal maksis ühele septembri lõpus 238 eurot.Hommikusöögiga muidugi. Paljud elavad Tenerifel mitu kuud aastas. Ma mõistan neid suurepäraselt. Saare hotellide kohta, mida mul õnnestus eraldi külastada räägin eraldi postitusel, jälgige uuendusi minu lehel.

Tenerife

Üks asi, mida ma võin öelda on see, et kõik hotellid, kus ma olen olnud, on suurepärased. Igas hotellis on omad iseärasused, kuid kõik hotellid on head.

Tenerife

Toidu suhtes on kõik väga hea. Ei ole saastatud (meie, eurooplaste) magestatud vett, mind,p ma pole kordagi mürgitust saanud ja pole vajanud kõhutablette. Ühes  restoranis, kusjuures oli tal viis tärni,  oli hommikusöögiks pakutud halvaks läinud melon, teises, 4 * oli imeliku maitsega omlett. Mis puutub kõigesse muusse – kõik on tasemel, toidu valmistatakse  kiiresti ja maitsvalt, isegi tänavakohvikutes. Mõned hotellid tervitavad oma külalisi sellisel viisil.

Tenerife

Enamik hotelli restoranides on Rootsi laud. Ei ole päris sama, mis Türgis, aga kokk annab teile toitu, mis on normaalne meie arusaamas. Aeg ajalt võid näha kuidas kokk valmistab söögid teile ees :

Tenerife

Hinnad väljas söömises üsna head ja suht odavad, pitsa supiga umbes 15 eurot.

Tenerife

On hotelle, kus on hea valik veine. Mõnes hotellis on väga head baarid, sellel fotol on  džinnide valik:

Tenerife

7. Tenerife sobib iga taskurahale

Võib tulla restorani, maksta õhtusöögi eest 40-60 eurot ning teile pakutakse kogu õhtu jooksul 10-15 rooga ja valatakse veini. Või võib süüa suupisteid kohvikus 5-10 euro eest.  Muide, vein on siin hea kõikjal, isegi supermarketis 5 euro eest pudeli kohta. Üks nõuanne – ärge ostke veinikeldritest veini, vaid jooge seda! Tavaliselt on pudelivein, mis teile müüakse täiesti erineb  sellest, mida teile proovimiseks antakse.

Tenerife

Võite valida odavamad apartamendid. Mu sõbrad elavad hostelis 10-20 euro eest, aga  nad tulevad ainult surfamise pärast 3-4 korda aastas. Meelelahutus on ka igale maitsele: purjetamine , vaalade ja delfiinide vaatlemine, klubide ja baaride külastamine, reisid mööda saare, linna külastus, spaapuhkus, suhtlemine kohalikega, tähe- ja planeedivaatlused ning palju muud.

Igaüks leiab Tenerifel midagi enda jaoks, igale maitsele ja eelarvele. Ainuke, mida ma ei saanud kasutada oli ühistransport. Ma sõitsin ainult taksoga. Taksode hinnad on umbes samad, mis Lätis, võib-olla veidi kallimad.

Need on minu esimesed muljed Tenerifest. Kas ma tuleksin saarele tagasi? Kindlasti jah. Minu jaoks on peamine tagasituleku põhjus talvel -soojus ja väga pehme kliima. Võib-olla ma unustasin midagi? Kirjuta kommentaaridesse.

Liituge minu meediaga , räägin veel Tenerife saarest ja mitte ainult. Sotsiaalvõrgustikes leiate mind Facebookist ja Instagramist. Liituge ja jälgige TravelBlog Balticu lehega ja loe reisimisest Balti riikides ja mujal maailmas, siit sa leiad palju huvitavaid asju! Lugege, jälgige, pange like, kommenteerige ja jagage oma muljeid.

Samuti võite minuga ühendust võtta, kui olete koostööst huvitatud. Pakume turismitoodete ja -teenuste reklaamimist veebisaidil, blogides, ajakirjanduses, sotsiaalvõrgustikes ja muus meedias. Lätis, Leedus, Eestis ja mitte ainult. Meie tegeleme foto-, heli-, videosisu loomisega. Kui soovite selle teema arutleda, siis kirjutage siia: alexander@travelblog.lv