Kui see pole teie esimene kord Tallinnas, siis suure tõenäosusega on kõik vanalinna munakivid juba ammu maha tallatud, vaadatud vaateplatvormid ja uuritud turumesse. Soovitan teile meie perepäeva marsruut kaheks päevaks Tallinna vaatamisväärsuste juurde. Plaanisin selle nii, et see oleks huvitav nii lastele kui täiskasvanutele. Liikusime autoga ja igas kohas (harva eranditega) leidsime probleemideta parkla.

1. Tallinna teletorn

49 sekundi pärast viib lift teid Põhja-Euroopa kõrgeimale avatud vaateplatvormile (kõrgus ~ 175m). Seal saab linnulennult linnulennult vaadata 360 kraadi ja külastada panoraamakendega restorani. Allpool korrusel on vaatetorniga, kuid juba klaasitud näitusesaal. Põrandal on ka interaktiivne näitus, lastenurk ja ebatavalised läbipaistvad luugid! Allpool on ajalooliste fotode ja väikese kinoga muuseum. Teletorni lähedal on parkla ja mänguväljak. Lisateavet ja huvitavaid fakte teletorni kohta ametlikul veebisaidil , aadressil Facebook või Instagram .

Tallinna teletorn pakub ekstreemset meelelahutust – Edge Walk . See jalutuskäik võtab aega umbes 30 minutit. Juhendaja giidi saatel kõnnite ümber torni, kinnitatud köiele, ta teeb ka fotosid, mille ta seejärel kiiresti posti teel saadab. Jalutuskäigu ajal soovitatakse istuda teletorni serval, mida me ka edukalt tegime. Kas see on õudne? Muidugi jah! Kuid huvi ja rõõmu on palju rohkem! “Äärel kõndimiseks” on vajalik eelnev registreerimine! Tööaeg aprillist oktoobri lõpuni. Vihma ja tugeva tuule korral jäävad jalutuskäigud ära.

Tallinna teletorn: kuidas sinna jõuda ja piletihinnad

Aadress: Kloostrimetsa tee 58 A, 11913 Tallinn. Autoga sinna jõudmiseks valige navigeerimisest “Tallinna Teletorn”, kui bussiga – marsruudi numbrid 34A, 38 ja 49, teeb peatus “Teletorn”. Teletorni pileti saab osta veebist : täiskasvanu 13 eurot, laps 7- 18-aastane – 7 eurot. Serva ääres jalutuskäik on saadaval alates 13. eluaastast, selle maksumus on 30 eurot (teletorni vaatamine on hinna sees), registreerimine jalutuskäigule e-posti teel, näidatud siin b.

2. Kadriorg: loss ja park

Kadriorg on barokkstiilis palee- ja pargikompleks, mis tähendab arvukat kujundust ja luksuslikku viimistlust. See ehitati Peeter I käsul ja selle nimi oli algselt Ekaterinental, keisri naise auks. Legendi järgi pani Peeter I isiklikult palee seina 3 tellist. Tänaseni jäid need krohvimata ja on avalikkusele vaatamiseks saadaval. Plaani kohaselt pidi Kadriorgu kasutama suveresidentsina ja selle välimus meenutas Itaalia palazzo, mille jaoks palgati Itaalia arhitekt Niccolo Michetti. Kuid kuninglik perekond ei elanud palees kaua ja Peeter I ise ei näinud ehitustööde lõppu.

Tänapäeval asub lossis Kadrioru kunstimuuseum. Seal on eksponeeritud üle 900 maali. Me pole muuseumis käinud, seega ei oska ma teile midagi täpsemalt öelda, kuid leiate rohkem teavet ja fotosid ametlikul veebisaidil muuseum. Soovitan soojalt pargis jalutada: purskkaevud, lilleaed, Peeter I maja-muuseum ja Neptuuni kuju. Palee vastas üle tänava asub Rahvapark koos Luigetiigiga, paviljon ja roosiaed.

Kadriorg: kuidas sinna jõuda

Paleesse jõudmiseks ja autoga parkimiseks valige navigeerimisest “Kadrioru palee”, kuid lähim parkimine on ainult KUMU kunstimuuseumi juures Valge tänaval (navigaatoris – “Kumu”), sealt palee juurde umbes 9 minutilise jalutuskäigu kaugusel. Ühistransport: tramm numbrid 1 ja 3 terminali või bussid 1a, 5, 8, 34a, 35, 38, 60, 63 – peatus “Kadriorg”.

3. Jaapani aed Kadrioru lähedal

Leidsin selle kogemata Kadrioru pargis jalutades ja sellest ajast alates soovitan kõigil Tallinna külalistel sinna vaadata. Harmoonia ja regulaarsuse saar koos pulbitseva juga ja Jaapani sisekujundusega. Park on autentne, töid ja kaunistusi juhatas maastiku kujundaja Masao Sone, kes on tuntud nii Jaapanis kui ka Euroopas. Sillad on valmistatud Jaapanis ja kokku pandud Kadriorus. Aia erireeglid näevad ette vaikuse ja rahu järgimist, et mitte häirida külastajate privaatsust.

Kadrioru Jaapani aed: kuidas sinna jõuda

Kadrioru paleest pääseb sinna jalgsi umbes 10 minutiga. Ühistranspordi kohta vaata ülalt autode navigeerimist: “Jaapani aed Kadriorus”, läheduses tasuta parkimine. Tasuta sissepääs. Lisateave veebisaidil . Mõnede allikate sõnul võib aed talveperioodil olla suletud.

4. Vesilennukite sadam (Lennusadam)

Liialdamata – üks vingemaid muuseume Baltikumis! Näitusesaali jõudes tardub iga külastaja sissepääsu juures. Olin teist korda vesilennukisadamas , kuid tabasin selle vau-tunde siiski uuesti! Tohutu taastatud vesilennukite angaar. Saali keskel on muljetavaldav lahing “Lembit” allveelaev teine ​​maailmasõda, mida saab vaadata seestpoolt.

Eksponaadid asuvad kolmel tasapinnal: “vee all” (allveelaev, laeva luustik), pinnal (allveelaev, paadid, relvad) ja taevas (õhusõidukid on riputatud pea kohal). Valgustus ja valgustus näivad tõesti põhja vajuvat! See ei ole igav (ja inimeste arv kinnitab seda): allveelaeva meeskonna projektsioon, lennusimulaator, tulistaja, virtuaalreaalsus, minikino, ülikondadega fotonurk … Ja väljas sealses sadamas on jäämurdja “Suur Tōll” ja muud laevad! Muuseumis toimub regulaarselt temaatilisi näitusi. Nüüd ja kuni 19.01.2020. – Saskia Boddecki “Seks ja meri” meremehe kirest ja ängist.

Vesilennusadam: kuidas sinna jõuda ja pileti hind

Oodake mõõdetud jalutuskäigu ja vaatamisväärsuste jaoks vähemalt 2 tundi! Täiskasvanute pilet 15 eurot. Aadress: Vesilennuki 6. Autode navigeerimine: “Lennusadam”, tasuta parkimine, bussiga nr 73, peatus “Lennusadam”. Lisateave meie artiklis , ametniku kohta muusa sait I, nende Facebookis ja Instagram .

5. Vaateratas Tallinna Skywheel

Skywheel Tallinna T1 kaubanduskeskuse katusel avati tänavu (2019) aprillis. Maksimaalne kõrgus on 120 m üle merepinna (ratas + toruse keskosa + maastik). Vaade sealt on tõeliselt uhke – linn, meri, Ülemiste järv ja rada!


Arvasime päikeseloojangu aega (Google ütleb teile) ja kolme ringiga nägime linna kõigepealt värvides, siis tuledes! Kajutid on kaasaegsed: suvel – konditsioneer, talvel – küte; VIP-kajutid ja külm šampanja on tasulised. Mahutab kuni 6 inimest ja rattad liiguvad liikumise ajal kergelt. Muide, sinna pääseb hõlpsasti nii lapsevankrisse kui ka ratastooli.


Katusel olev vaateratas on Euroopas ainulaadne! Praegu on seda tüüpi sõidud ainult Taiwanis ja Jaapanis. Kõik on ohutu, kuna ratta massi ja vibratsiooni võeti arvesse juba hoone ehitamise ajal.

Tallinna taevaratas: kuidas sinna jõuda ja piletihinnad

Täiskasvanute pilet 10 eurot, alla 3-aastased lapsed tasuta. Autode navigeerimine: T1 Mall of Tallinn, tasuta parkimine kaubanduskeskuses. Lisateavet leiate aadressilt Facebook või Instagram </ a>.

6. Interaktiivne näitus Future Live Tallinn

Future Live näitused on digitaalne loovus, kus iga väljapanekuga saavad mängida nii lapsed kui ka täiskasvanud. Loomingulised ülesanded ja hariv meelelahutus. Näitust peetakse pidevalt, ekspositsioonid muutuvad. Praegu on 15 eksponaati, seal on virtuaalne reaalsus.


Mis mulle Tallinna näituse juures eriti meeldis? Otsene seinamaaling, kus mustad ja valged lilled elustuvad ja on maalitud teie tohutu pintsliga. Kiik taevasse – kui piisavalt kõrgele kiikuda ja tähele jõuda, muutub taust. Ja ka tantsulahing, hõõguv liumägi ja palju muud. Suurepärane asukoht ja palju vaba ruumi!

Future Live: kuidas sinna jõuda ja piletihind

Pilet tööpäevadel täiskasvanule 12 eurot, lapsele 9 eurot; nädalavahetustel täiskasvanu 16 eurot, laps 12 eurot; alla 3-aastased lapsed on tasuta, peredele kehtib soodustus. Autode navigeerimine: T1 Mall of Tallinn, tasuta parkimine kaubanduskeskuses. Lisateavet leiate lehelt Facebooki või Instagrami kohta.

7. Telliskivi – kunstnike rajoon (Telliskivi)

Telliskivi (eesti keeles “tellis”) – mässuliste ala , artistid ja hipsterrestoranid. Seda nimetatakse – “loomelinnakuks”. Kunagistes tööstushoonetes asuvad nüüd loometöökojad, disainistuudiod, kauplused, kontorid, galeriid. Tule siia inspiratsiooni, fotode ja erilise atmosfääri saamiseks! Tänavakunst on kõikjal, igal laupäeval toimub üritusi ja kirbuturg.

Omaette vestlus on Teliskivi kohvikud ja restoranid. Vaatamata omapärasele kujundusele – räsitud seinad ja räsitud mööbel – on paljud laupäevaõhtused kohad täielikult broneeritud. Lõunat sõime Peatuse burgeris, mis istub vanades rongivagunites. Toit on suurepärane, matcha latte on suurepärane! Aga kõige lahedam on muidugi söögiauto tunne. Soovitan soojalt külastada Telliskivi ja avastada mõni disainikohvik!

Telliskivi: kuidas sinna jõuda

Telliskivi asub vanalinna lähedal, Raekoja platsist umbes 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Lähedal asuvad ühistranspordi peatused: bussid number 106A, 121, 151 ning trammid nr 1 ja 2. Autode navigeerimine – “Telliskivi Creatve City”, parkimine on tasuline. Lisateavet leiate meie artiklist , ametlikul veebisaidil , Facebookis ja Instagram .

8. Kloostri varemed Pirital (Pirita klooster)

Pirita on linnaosa Tallinna põhjaosas. Saint Brigitte klooster oli varem katoliku nunnaklooster, nüüd on sellest alles vaid varemed. Ehkki seda peeti naissoost, lubati ka meespreestritel seal elada ja jumalateenistusi pidada. Klooster hävitati Liivi sõja ajal 1575. aastal Ivan Julma vägede poolt. Säilinud on ainult fassaad ja seinad.

Tänapäeval saab siia tulla ekskursioonile, siin toimuvad vabaõhukontserdid ja kloostripäeva tähistatakse laadaga. Sellel saidil filmiti mitmeid filme, näiteks “Musketärid kakskümmend aastat hiljem” (1992). Kloostrist kaugel asub kloostrihoone, milles elavad Ladina-Ameerikast ja Indiast pärit Brigitte nunnad.

Pirita klooster: kuidas sinna jõuda ja piletihind

Autode navigeerimine – “Pirita klooster”, läheduses tasuta parkimine. Kontrollige lahtiolekuaegu – see sõltub aastaajast. Pileti hind on täiskasvanule 3 eurot, lapsele 1,50 eurot ja perepiletile 5 eurot. Lisateave veebisaidil ja meie artikkel .

Kus Tallinnas ööbida?

Suurepärane koht autoga reisijatele on Dominika hotell . Oma tasuta parkimine, videovalve, ööpäevaringne vastuvõtt ja valve, 15 minuti kaugusel kesklinnast, 5 minuti kaugusel teletornist. Hotellist 200 m kaugusel on bussipeatus. Kodu valimisel hindan ennekõike asukohta, hinda ja head väärtust. Uurin alati arvustusi, eriti halbu. Sel juhul tuginesin broneeringu reitingule 8.6. Ja ma ei kaotanud! Lihtne ja mugav pereettevõte koos väga sõbraliku personaliga.

Peamine üllatus hotellis oli hommikusöök! Nagu mees ütles: “Me võime samal ajal jääda ja lõunat süüa!” See oli maitsev, mitmekesine ja palju. Mugavalt on samas majas pood. Sauna saab tellida lisatasu eest. Nädalavahetusel septembris 2019 oli toa hind umbes 45 eurot kahele ja 65 eurot kolmele. Toa saate broneerida otse , aadressil

Meie nädalavahetus Tallinnas oli väga töine. Kunagi pole kogu aeg vanalinna sisse vaadatud. Et reisi planeerimine oleks teile mugav, olen kõik marsruudi objektid kaardile paigutanud . Mida veel lastega Tallinnas vaadata, loe siit . Head reisi!

Kas teile meeldib reisida? Vaadake minu lehti aadressidel Instagram ja Facebook avaldan seal fotoreportaaže Lätis asuvatest ilusatest ja ebatavalistest kohtadest ja mitte ainult! Tere tulemast!

Tellige leht TravelBlog ja lugege reisides Balti riikides ja kogu maailmas, ootab teid palju huvitavat! Lugege, tellige, kommenteerige ja jagage muljeid.