Esimest korda lendasin airBaltic äriklassis uuel Airbus A220-300 lennukil (mida varem nimetati Bombardier CS 300- ks). Ja ma lendasin Kasahstani, marsruudil Riia-Almatõ-Riia. Jagan oma muljeid äriklassis lendamisest.

Natuke Airbus A220-300 laineri kohta:

airBaltic

Airbus A220-300 lainerid on kaasaegse õhusõidukite tootmises on kõige vaiksemad . Ja üks mugavamaid oma klassis. Üldiselt pean ütlema, et igal pool on palju kohti. Ja mitte ainult äriklassis, vaid ka Economy klassis. Võib-olla on need minu subjektiivsed muljed, kuid mulle tundus see nii. Minu pikkusega 173 cm on see lend, mis kestis 5 tundi oli ülimugav. Istmed on väga mugavad, pärast pikka lendu tunnete end suurepäraselt.

Siin on suurem, kõige avaram ja mugavam tualett, kõikidest seda tüüpi lennukitest, millega ma kunagi lennanud olen. Käsipagasi kambrid on ka oma klassi suurimad. Väga mugavad ja sügavad  riiulid asjade paigutamiseks. Üldiselt peavad paljud eksperdid Airbus A220-300 selle klassi kõige kaasaegsemaks ja mugavamaks reisilennukiks.  Toolide laius on 19 tolli, 145 istekohta, suured illuminaator , tualett on tavalisest 1,5 korda suurem. Mis mulle isiklikult veel meeldis, nii vinge, väga õrn ja mugav silmale salongi valgustus.

Istmete paigutus Economy klassis on 3 + 2. Esimeses versioonis (3 tooli paremal küljel) saate toolide käepidemed ära panna ja teie mini diivan magamiseks on valmis juhul, kui kõik istmed on vabad:

airBaltic

Salongis on olemas monitorid, kus kuvatakse kogu info. Marsruut, lennuaeg, aeg enne saabumist, kohalik aeg väljumis- ja saabumiskohas, temperatuur väljas, mitu km on juba lennanud, kui palju on jäänud lennata ja nii edasi. Aeg-ajalt näidetakase kaardil lennuki hetke asukoha. Väga mugav ja kasulik. Enne pardaleminekut ilmub ka teave airBaltic jätkulendude ja nende väravanumbrite kohta. Kohe on selge, kuhu minna ja kust otsida väljapääsu järgmisele lennule. Monitorid on kättesaadavad kõigile reisijatele:

airBaltic

airBaltic

Kohtade arv airBaltic äriklassis võib erineda. Kõik sõltub marsruudist, lennu konfiguratsioonist ja õhusõiduki tüübist. Äriklassis konkreetselt minu lennus oli ainult 5 istekohta. Pikkades ridades on toolid eraldatud lauaga, lühikeses reas laud üksteise kõrval. Lauad on peidetud ka toolide käepidemetesse. Vajadusel, nagu Economy klassis, saab laud ära peita, tõsta toolide käepidemed ja magada kolme istme diivanil.

Jalaruumi on väga palju, eriti esiridades. Filmisin väikese video, et näidata, kui palju ruumi on  äriklassis:

Jookide osas on kõik selge, äriklass ju. Nautisin lennu ajal uhket Uue-Meremaa Sauvignon blanki:

airBaltic

Võite magama jääda, teid äratatakse ja toidetakse siis, kui teie soovite. Äriklassi stjuardessid pakuvad  läti ja inglise keelset ajakirjandust, vajadusel annavad teile  teki ja padja, kui soovite magada. Nad hoolitsevad sinu eest nagu oma isa eest kõneledes sinuga  läti, vene või inglise keeles. Tublid tüdrukud!

Toit pardal on suurepärane, eriline tänu airBaltic peakokale. Täna pakuti eelroaks bresaola köögiviljadega, teiseks roaks pakuti  pannkooke suitsuliha ja Mimolette juustuga ning magustoiduks mesi granola puuviljade ja jogurtiga. Kõik on tõesti väga maitsev, nagu heas restoranis:

airBaltic

Lennu lõpus pakuti veel köögiviljadega juustuvalik:

airBaltic

Äriklassi reisijana saate salongi kaasa võtta 2 pagasiühikut ja 2 käsipagasi või soovi korral  lennu registreerimisel neid ära anda.

Samuti saate äriklassi reisijana lennujaama äriklassi ootesaali tasuta kasutada, kirjutan sellest eraldi. Näiteks Riias saab süüa, juua tasuta (joogivalik on väga hea), lõõgastuda või duši all käia. Teie kasutuseks ka  lastetuba ja lastehoid, juhul kui reisite koos lastega.

Samuti saate muuta piletite kuupäevi, vajadusel lennata plaanitust varem / hiljem. Kuid see ei vabasta teid piletite lisatasu maksmisest, kui hinnad on erinevad.

Võib-olla jätsin midagi mainimata? Kas lendate sageli äriklassis? Jagage oma kogemusi kommentaarides!

Mind leiate sotsiaalmeediast Facebookis ja Instagramis. Liituge TravelBlog Balticu uudistega ja lugege reisimisest Baltikumis ja mujal maailmas, palju huvitavat ootab Sind! Lugege, liituge, kommenteerige ja jagage oma muljeid.

Samuti võite minuga ühendust võtta, kui olete huvitatud koostöös. Pakume turismitoodete ja -teenuste reklaamimist veebisaidil, ajalehedes, kirjanduses, sotsiaalvõrgustikes ja muus meedias. Lätis, Leedus, Eestis ja mujal. Teeme igasuguse keerukusega foto-, heli- ja videosisu. Kui soovid lähemalt arutleda , võta julgelt ühendust: alexander@travelblog.lv