- Druskininkai perepark “Mis siin on?” - september 26, 2022
- Tenerife Top-7 hotellid, kus talvituda! - september 21, 2022
- Grand Spa Lietuva – tagasiside hotellist - august 23, 2022
Tere kõigile! Täna räägin teile Inglismaa linnast ehk Manchesterist. Kui ma esimest korda sattusin Inglismaale, mäletan üht juhust mis mind too kord üllatas. Raudtejaamas Londonis minu juurde tuli üks meesterahvas ja hea inglise keeles ütles mulle : «Excuse me SIR, can you help me?». Too kord see hämmastas mind ja ma mõtlesin, missasja – milline SIR?! Meesterahvas oli umbes 70 aastat vana ja mina alles 30. Ma isegi ei mäleta täpselt mida ta tahtis, vist midagi ei saanud leida telefonis.
Veidi hiljem, kui olin juba koju jõudnud, meenus mulle see vahejuhtum. Siis ma mõtlesin: Siin see ongi, hästi arenenud, haritud Euroopa. Inglased on ainulaadsed oma viisakuse ja siira sooviga aidata ja muidugi ka oma traditsioonidega. Selles on kogu Inglismaa. See meelitab siia ikka ja jälle tagasi tulla. Muide, see oli juba minu 8 visiit Inglismaale. See on absoluutne rekord kõigi 40 riigi seast, mida ma külastanud olen. Täna räägin teile, kuidas Manchesteri jõuda ja mida seal teha. Nii et siin on 5 põhjust Manchesteri külastamiseks!
1. Jalgpall ja Old Traffordi staadion Manchesteris.
Pole saladus, et inglased on jalgpalli asutajad. Jalgpall on inglaste religioon. Manchesteris on olemas kaks klubi – Manchester United ja Manchester City. Inglismaa jalgpallimatšile pääsemine oli mu pikaajaline unistus. Ma ei ütleks, et oleksin jalgpallifänn, ma isegi ei jälgi maailma- ja Euroopa jalgpallivõistlusi. Ma lihtsalt tahaksin tunda tõelise jalgpalli atmosfääri. Kord ostsin isegi koos sõbraga piletid Manchester Unitedi matšile, kuid ei pääsenud sinna tervislikel põhjustel. Ka seekord see kahjuks ei õnnestunud.
Ma ei olnud päris kindel, et lendan Inglismaale ja ma ei ole pileteid ette ostnud. See oli suur viga. Fakt on see, et enamik jalgpallifänne ostab piletid varakult. Paljud ostavad isegi hooajapiletid kõigile oma lemmikmeeskonna hooaja kodumängudele. Mida lähedam on mäng seda kiiremini tõuseb hind ja matši päeval võib juhtuda, et pileti hind on rohkem kui 1000 naela! Nii et, kui te plaanite jalgpallimängu külastada – hoolitsege piletite ostmise eest varakult. Mõni mängule saate osta pileteid alates 50 naela eest, mis on veel päris ok hind. Jalgpalli mängule luban et ikkagi jõuan lähiajal.
Lisaks mängudele endile toimuvad staadionitel tutvumistuurid. Kunagi olen juba kirjutanud sellisest tuurist Londonis Stamford Bridge’il, Chelsea jalgpalliklubi koduareenil. Saate lugeda, isegi ilma jalgpallimatšita on mida teha ja näha staadionil.
2. Manchester hea šopingu linn
Kes meist ei armastaks ostlemist?! Jalutasin linnas ringi ja sattusin huvitavatesse poodidesse. Pärast meie Balti “sorti” identseid poode mõni inglise oma on jätnud endast muljet. Siin on esindatud ka meie endised kaasmaalaste poed:
Vaadake, milline lahe pood! Nagu meie vanad veneaegsed komisjonikauplused:
Seest leiad igasugust pudi-padi:
Balti riikides pole ma ühtegi sellist poodi näinud, kui kuskil on – kirjutage kommentaaridesse.
Veel üks lahe pood. Seekord autori disainmööbel:
Sellistes kohtades võib leida palju ideid kodu kaunistamiseks:
Hinnad ütlen kohe, nagu nad müüvad autod, mitte mööblit:
Näiteks selle klaasi ja puidu instalatsiooni hind on üle 3000 naela:
Kauplus on kolme korruseline, siin on huvitav ka niisama kõndida, isegi kui te ei kavatse midagi osta:
Siin müüakse mitte ainult mööblit, vaid ka sisekujundus elemente :
3. Picadily küla (Picadily Village) elamurajoon Manchesteris.
See elamurajoon asub kanalite ääres, väga lähedal Ibis Budget Manchester Center Pollard Street hotellile, kus me elasime. Hotell muideks pole midagi erilist, aprillis maksis öö 45 naela. Kuid juulis tõuseb hind juba 100-110 naelani. Nii et jällegi on põhjust reisida hooajavälisel ajal. Hotell asub kesklinna südames, 10-minutilise jalutuskäigu kaugusel Manchesteri raudteejaamast:
Toas on voodi, televiisor, dušš, WC. Hommikusöök ei ole väga hea, ärge valige seda hotellis, pigem süüa mujal, hiljem ütlen teile, kus:
Piccadilly elamurajoon on väga noor, veidi üle 30 aastat vana:
Ma ei tea, kui palju maksab kinnisvara siin, aga ma arvan, et ta pole väga odav:
Kõikide maju ümber on kanalid:
Siin, nagu ka mujal Euroopas, on palju loomi. Väga ilus koht, mida soovitan teil külastada:
4. Hiina kvartal Manchesteris (Manchester China Town)
Veel üks koht, mida soovitan teil külastada, kui olete Manchesteris. Manchester China town on üks suurimaid Euroopas. Hiina kvartal tervitab külalisi omapärase väravaga:
Ma armastan Aasia toitu. Nii et see on üks põhjus, miks ma tahtsin ammu siia jõuda. Siin on peamiselt Hiina, Tai, Vietnami ja muud Aasia köögid. Nagu selgus, Aasia toit meeldib mitte ainult mulle. Mõnes restoranis tuleb järjekorras oodata:
Siin asuvad ka Aasia meditsiini keskused, massaažisalongid ja kauplused.
Siin saate osta kaupu ja tooteid Hiinast.
Ja see ongi koht, kus ma soovitan teil süüa. Chinatowni värava lähedalon väga lahe Hiina buffet-restoran:
Kõige ägedam on see, et siin sa maksad vaid 11.90 naela ja sööd palju tahad. Nii nimetada rootsi laud:
Tuleb märkida, et juba restorani avamisest (12:00) on see kohe inimesi täis. Mõned õnnetud, jäävad tänavale järjekorda ootama:
Hinna sees 11.90 on söök aga jookide eest tuleb eraldi maksta. Külastage kindlasti, kui te lähete Manchesteri.
China towni lähedal asub Manchesteri kunstigalerii. Soovitan teil seda ka külastada, kas juba sellepärast, et sissepääs siia on täiesti tasuta. Isegi kunstis saab Briti imperia minevikku jälgida:
Galeriis on mitu suurt näitusesaali ja kokku on 4 korrust:
Mis sa arvad, millest see kleit tehtud on? Nõeltest! Ma isegi ei kujuta ette, kui kaua selle tegemine aega võttis:
Lihtsalt näitan teile veel mõned pildid:
5. Lake Districti rahvuspark või Järvede maa.
See koht oli võib-olla selle reisi üks olulisemaid punkte. Lake District on Inglismaa suurim ja üks külastatavamaid rahvusparke. Igal aastal tuleb siia kuni 20 miljonit turisti ja reisijat üle kogu maailma. See on kuulus oma mägi- ja järvemaastike poolest. Ka reservi territooriumil on mägi Scafell Pike, mis on Inglismaa kõrgeim punkt. Me ronime sellele teiega koos.
Järvede maa ei asu päris Manchesteri linnas , vaid umbes 1,5-2 tunni sõidu kaugusel linnast kuhu võib minna auto või rongiga. Manchester kui lähtepunkt on kõige mugavam linn kus on olemas lennujaam. Lennupiletitest rääkides. Manchesteri saab lennata otsereisiga Läti rahvusvahelise lennufirmaga airBaltic.
Olen juba varem kirjutanud nende lahedatest uutest lennukitest (airBaltic on Euroopa noorim lennukipark) ja äriklassist siin. Soovitan ka toitu pardal tellida – väga maitsev! Isegi Economy klassis, rääkimata äriklassist:
Muideks, Manchesteri lennujaamas olen esimest korda elus näinud restorani järjekorda enne kella 8 hommikul. Mida ma saan siin öelda, brittidele meeldib süüa ja reisida:
Lennujaama terminalist saab otse rongijaama minna. Väga mugav, eriti kui sajab vihma. Muide, inglastel on ütlus: kui igatsete vihma järele, minge Cambriasse! See ongi maakond, kus asub järvede maa.
Kõige parem rongipiletid ette osta – hinna erinevus võib olla 5 korda! Kord jäin rongist maha ja pidin 25 naela eest piletid ostma 6 naela asemel. Rongipileteid on kõige mugavam osta siit.
Rong on sageli kiirem, odavam ja mugavam kui auto. Nii et ma soovitan seda. Rongis saate suupisteid näksida, Internetist istuda või uinakut teha. Ausalt öeldes oleme isegi õlut joonud. Ja ka aknast olevaid maastikke saate vaadata:
Lake Districtis olen mitu linna külastanud. Üldiselt tuleb öelda, et siin elamise või lõõgastumise rõõm ei ole odav. Mõned järvede maale tulijad imestavad, miks see nii kallis on. Kuid nõudlus, nagu nad ütlevad, tekitab pakkumist. Esmaspäeval kell 11 on kõik mitmesaja auto parklad täis pargitud.
Iga inglane tuleb vähemalt kord aastas siia puhkusele. Aga sa võid ka raha säästa. Kogu rahvuspargis saate liikuda selliste kahekorruseliste bussidega. Päevapilet maksab 11.50 naela. Kogu rahvuspargis saab ringi sõita nii palju kui tahad, väga mugav.
Kui te mõtlete, et see on telefoniputka, siis te eksite- see on esmaabi post, siin isegi olemas defibrillaator. Seotud on see sellega, et väiksed linnad on laiali ja iga kord ei pruugi kiirabi kiiresti kohale tulla. Tublid Brittid!
Kendali linn
Külastasin reisi ajal veel 3 linna. Esimene neist oli Kendal, kus ma elasin. Kendal on Cambria pealinn. Kolmetärnihotellide (linnas on umbes 100 hotelli) hinnad algavad suvehooajal 150 eurost kahele ühe öö eest. Üldiselt sõltub kõik väga palju kohtade kättesaadavusest, hooajast, korraldatud üritustest. Odava variandi bed& breakfast 20-30 naela eest, nagu suurlinnades te siit ei leia.
Nii et reisi planeerides pidage seda meeles. Vaadake, kuidas linna elanikud kasutasid vana vanni. Teine ütlus, mis räägib brittide kohta palju: “Ma lähen pigem näljana magama, aga mu muru maja ees jääb roheliseks.”
Kendalis on hea võimalus šopata. Siin on olemas TK Machi keti kauplused, kes varem on Inglismaal käinud, teavad- mis see on. Linnas on palju omapäraseid baare ja hotelle, mis on aastatega juba elu näinud. Traditsioonid on briti jaoks väga olulised. Kui on võimalus ööbida ajalooga hotellis, siis nad valivad pigem selle, isegi kui hotell on märgatavalt kallim.
Samuti linn on restorane, hotelle, spaad täis. Üldiselt elavad kõik piirkonna linnad tänu turismile. Siin on kõike: golf, polo, veetegevused, jalgpalliväljakud, matkamine ja palju muud.
Linn asub jõe ääres:
Väga lahe koht puhkuseks ja värskes õhus viibimiseks:
Bownes-on-Windermere’i linn ja Windermere’i järv.
Bowness-on-Windermere linn asub ühe suurima Inglismaa järve kaldal. Ööbimine siin (umbes 130 hotelli) on isegi kallim kui Kendalis, alates 230 eurost öö turismihooajal. Kui planeerite auto rentida – soovitan teil ööbida linnast väljas, saate veidi säästa. Kui eelarve on väike, siis võite tulla siia sügisel või talvel, siis on odavam. Suvel on puhkuste ajad ja kohalikud tõstavad hinnad:
Siin soovitan jalutada mööda promenaadi või paadiga sõita. Kui rahakott lubab siis soovitan rentida jahi
See on hämmastav, kui palju inimesi on siin. Esmaspäeval kell 11 ei saa te linna kitsastel tänavatel rahulikult jalutada, tuleb arvestada suurema rahvaarvuga. Isegi vihmasel ilmal inimesi on palju:
Huvitav fakt. See on minu kaheksas Inglismaa külastus ja alles nüüd olen selgeks saanud, et kõik riigi luiged kuuluvad Inglismaa kuningannale. Neid ei tohi puudutada, rääkimata tõsisematest manipulatsioonidest, sest selle eest saab isegi vangi:
Atmosfäärilisi restorane ja hotelle on siin igale maitsele. Millal te olete viimast korda külastanud restorani, mis on üle 250 aastat vana?
Maja-sild, esimest korda näen sellist imet. Varem oli see elamu, nüüd on see suveniiripood. Vaata, milline nunnu ja isegi rõduga!
Soovitan väga sügisel jalutada Jaapani punaste vahtrade juurde, mis asuvad kohaliku ülikooli lähedal. Vaata kui ilus!
Eskdale linn
Eskdale on pisike linn mägedes. Hotelle on siin mitte rohkem kui paar tosinat. Hinnad öö eest kahele algavad 120 eurost.
Teel Eskdale’i näete juba palju huvitavaid asju, selleks on vaja autoga sõita. Siia tulevad looduse armastajad ja need, kes tahavad lihtsalt puhata ja veeta üksi aega koos järvede ainulaadse põhjamaise loodusega. Ja siin on mida vaadata. Aga!
Kohe hoiatan, et siin on üsna keerulised mäeteed, kui rendite auto. Teil on vaja teatud sõiduoskust, vastasel juhul võite sattuda teie jaoks ebameeldivasse olukorda. Teed on väga head, kuid väga kitsad. Läbisõidud pole kõrged, kuid uskuge mind, kui teil pole mägedes piisavalt sõidukogemust, on parem mitte proovida.
Fotol auto sõitis kraavi, ning ta lihtsalt jäeti siia. Sinine auto ka tõusul on kinni jäänud vaid kilomeetri kaugusel sellest kohast. Vähemalt absoluutselt kõik autojuhid peatusid, et teada saada, kas on abi vaja. Sealhulgas ka meie. Blue Vauxhall (inglise Opel) lükkasime välja. Nii et sõitke väga ettevaatlikult!
Briti ümbrus on ilus. Eskdale’i teel sõidate mööda Inglismaa kõrgemat punkti Scafell Pike:
Escdale’is olemas maaliline kämping. Põhilised külastajad on kohalikud , kes tulevad nädalavahetusel siia puhkama:
Siia tulevad pered ,et jalutada mägedes, nautida kohalike järvede, koskede ja jõgede ilu:
Rohkem kui ühe päeva peatuda siin tasub juhul, kui teile meeldivad jalutuskäigud, ööbimised telkides, matkamine ja muud sarnased asjad. Infrastruktuur ei ole väga arenenud, siin on vähe hotelle, restorane ja meelelahutuskohti ka pole. Aga kui sa tahad loodusega suhelda – siis see on õige koht!
Üldiselt on Lake District selline koht, et mõtlesin kohe, et siin oleks tore pensionil elada. Ja mitte ainult pensionipõlves. Jällegi hästi toidetud, rikas ja haritud Euroopa. Mõõdetud elurütm, keegi ei kiirusta, pole suurlinnade kiiret rütmi. Välismaatöötajaid praktiliselt pole – nad ei saa endale siin elamist lubada.
Kõik linnad, mida külastasin, on väga kenad, igalpool on lilled, lillepeenrad, muru. Ma ei ole näinud ühtegi hooldamata maja või hoonet. Siin on näiteks pilt sellest, milline näeb välja elumaja sisehoov. Piilusin siia uudishimust:
Selline oli minu reis Manchesteri ja Lake Districti. Ja mis on teie lemmikkoht Ühendkuningriigis?
Mind leiate sotsiaalmeediast Facebookis ja Instagramis. Liituge TravelBlog Baltic uudistega ja lugege reisimisest Baltikumis ja mujal maailmas, palju huvitavat ootab Sind! Lugege, liituge, kommenteerige ja jagage oma muljeid.
Samuti võite minuga ühendust võtta, kui olete huvitatud koostöös. Pakume turismitoodete ja -teenuste reklaamimist veebisaidil, ajalehedes, kirjanduses, sotsiaalvõrgustikes ja muus meedias. Lätis, Leedus, Eestis ja mujal. Teeme igasuguse keerukusega foto-, heli- ja videosisu. Kui soovid lähemalt arutleda , võta julgelt ühendust: alexander@travelblog.lv
Leave A Comment